עלייתה של המדיה החזותית – כוחן של תמונות במדיה החברתית

פוסטים בבלוג הופכים לסטטוסים בפייסבוק, מתכווצים להודעות טוויטר קצרות, ובסופו של דבר מוצאות את הדרך לתמונה באינסגטרם או פינטרסט.  המדיה החזותית מתחזקת בקצב מהיר.

רשתות חברתיות כדוגמת פייסבוק, אינסטגרם ופינטרסט חשפו אותנו ליכולות השיווק החזותי במהלך שנה זו (2012).  זה הזמן למנהלי מותגים להבין את העוצמה הקיימת בתקשורת חזותית, ליכולת להעברת מסרים באמצעות תמונה ועיצוב אמוציונאלי.  עד לפני זמן לא רב, דגלנו באמירה ברורה שהתוכן הוא המלך.  אולם, לאחרונה אנחנו מקבלים חיזוקים רבים לעובדה שתמונה שווה אלף  מילים, וזו לא קלישאה.  יותר ויותר אנחנו עדים לכך שגולשים באינטרנט מגיבים טוב יותר לתמונות ולמרכיבים וויזואליים, לעומת לתוכן כתוב. 

כניסתן המאסיבית של הרשתות החברתיות, קיצרו את אורך התוכן הכתוב, מ 500 מילים בפוסט כתוב בבלוג, ל 140 תווים בסטטוס מצייץ בטוויטר, כאשר פייסבוק הוא מקום טוב באמצע.  עם כניסתה של פינטרסט למעגל הרשתות החברתיות, העוצמה של שיתוף תמונה קיבל תאוצה, כמות המילים יורדת בהתאמה, מסתפקים בהעלאת תמונה מוצלחת ומשפט קצר, לעיתים עד 80 תווים בלבד. 

בנוסף על כך, ישנו השינוי בשימוש במכשירים, אם מוקדם יותר מרביתנו גלשנו לאינטרנט במחשב הביתי או הנייד, כיום, אנו רואים עלייה ניכרת במספר הגולשים באינטרנט ממכשירים ניידים, חלקם הגדול מטלפונים חכמים או טאבלטים.  במכשירים אלו השימוש בתמונות ומעט מאוד תוכן כתוב, הוא כמעט הכרח.  מעבר לכך שנעשה שימוש הולך וגובר בצילום ‘על הדרך’, דבר שנתפס כקל יותר לשתף תמונה מאשר תוכן כתוב.  למעשה השימוש בתמונות פותח אופציה לקהל רחב שעד כה היה מסויג מהכתיבה, כעת אין צורך במילים, תמונה מעבירה את המסר.

תמונות מאפשרות לגולש להבין את המסר באמצעות משהו מעט יותר מוחשי ממילים, כך שלמעשה הגולש כמעט ומרגיש את המוצר.  אמנם לא ניתן להרגיש את המוצר באופן מוחשי, אך בהחלט ניתן להבין את מרכיביו השונים באמצעות תמונות המחשה טובות.  מותגים שיבינו את כוחן של תמונות, יכולים להגדיל את מעגל הלקוחות, אם יכתבו פחות ויצלמו יותר.

ניתן לרתום את כוחה של התקשורת החזותית ליצירת קהילה פעילה, כאשר מתמקדים בתוכן של הגולשים עצמם.  לדוגמא, כאשר יוצרים קמפיין השקה למותג או למוצר, אפשר לשתף את הגולשים בהעלאת תמונות שמציגות את השימוש במוצר עצמו, או את הרצון שלהם להשתמש במוצר ובכך לשלב בין הגולש ומעגלי החברים שלו, לבין המותג.  בדרך זו ניתן להגדיל את האינטראקציה בין הלקוח למותג ברשת החברתית. 

מנועי החיפוש כיום מדרגים את התוכן ברשתות החברתיות, על בסיס כמות האינטראקציות והשיתוף.  מותגים יכולים להשתמש בתוכן חזותי במדיה החברתית, כדי להגדיל את המעורבות, לספק השראה ולחולל שיווק וויראלי למותג.  

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.