אסטרטגיית הפרסום החדשה של פייסבוק – מודעות מניבות לידים (הפניות).

עולם הפרסום באינטרנט עובר תהפוכות כל העת, מדיה זו נגישה לעסקים רבים, אף יותר מבעבר. גוגל ופייסבוק מיישרות קו ביניהן ומי שמרוויח בגדול מכל העסק זה המפרסמים.  פייסבוק ממשיכים להפתיע בקצב השינויים, והם לא משאירים את השינויים קוסמטיים בלבד, גם את מערך הפרסום הם משדרגים.

החדשות הצפויות הן בכיוון חיזוק המותג. כיום, ההכנסה של פייסבוק מפרסום נובעת ממסעות הפרסום הממומן בלבד. כל מותג וכל אחד יכול לפתוח דף עסקי ולהשתמש בפלטפורמה הנהדרת של פייסבוק לקידום הפעילות העסקית שלו. כידוע, כדי לקדם פעילות באינטרנט אנחנו צריכים תנועה, כאשר יש כל כך הרבה משתמשים בפייסבוק, הפוטנציאל להגיע לקהל יעד רחב ויחד עם זאת ממוקד, גדלה באופן משמעותי לעומת אתר בודד שצריך להיאבק בעולם מנועי החיפוש.

ההבדל המשמעותי הוא בסיטואציה בה אנו נחשפים לפרסום. אם במנועי החיפוש אנחנו נמצאים ב State of mind אקטיבי, כלומר, אנחנו מחפשים מוצר / שירות / מידע כלשהו, במדיה החברתית אנחנו נמצאים מתוך כוונה לקיים אינטראקציה חברתית, לשתף בחוויות ובמידע, בעיקר עם חברים ובני משפחה או בעלי עניין משות. המפרסמים בפייסבוק מבינים היום שמי שמחפש אותנו, הוא בהחלט לקוח פוטנציאלי ממשי עבורנו, הרי הוא אקטיבי, אבל מה עם כל אלה שלא יודעים שהם צריכים את השירות שלנו, מה יקרה אם נציף את המידע בפניהם, בדיוק כשהם מתעניינים בנושא מסוים, אבל לא מתוך חיפוש, אלא מתוך דיונים משותפים עם חבריהם או מתוך כך שסימנו תחומי עניין. או אז, ההשפעה שלנו עשויה להיות גבוהה במידה רבה, אמנם הם לא חיפשו, אבל פגשנו אותם בדיוק בזמן. ואל לנו להתעלם מקהל יעד גדול מאוד שיכול להיות רלבנטי עבורנו, בדיוק באותה מידה כמו זה שמחפש את המוצר שלנו. ישנם אלו שלא מחפשים אבל ‘יושבים על הגדר’, מתעניינים בתחום מכיוונים שונים, בעיקר שואלים, בודקים, קוראים תוכן. הם לא אקטיביים, אבל אם נופיע בפניהם, ניקח את הפרואקטיביות צעד אחד קדימה, אנחנו עשויים לזכות בלקוחות נוספים.

אחת התובנות המרכזיות היא שלא מספיק להציף פרסומות בפניהם של הצופים, צריך לקדם פרסום בעזרת מעורבות אקטיבית של הצופים. כאשר אדם רואה שחברו הטוב המליץ / הגיב על מודעה, רמת העניין שלו תעלה באופן מיידי. בינואר האחרון נחשפנו ל’סיפורים ממומנים’ ובעוד זמן קצר תצטרף לכך גם ‘יחידת פרסום’, שהמשמעות שלה היא מודעת פרסום שלא תוצג בסטריפ של המודעות, אלא תופיע מתחת לסיפורים הממומנים, כפוסט חדשותי.

הפרסום החדש של פייסבוק יעשה קפיצת מדרגה ממשית, כאשר יעבור לשלב של “אספני לידים” ולא “אספני קליקים” כפי שזה היום. כיום, הצופה המקליק במודעת פרסום מנותב ישירות לדף נחיתה בדף אוהדים בפייסבוק או במקרים פחות אהודים על פייסבוק, אף יוצא לגמרי מתוך מתחם המדיה החברתית, לאתר חיצוני במרחב הרשת. השינוי הגדול הוא כאשר המודעה תיראה כך:

ותכליתה הוא לאסוף מידע מהגולש, כמובן תמורת תמריץ כלשהו. כמו במודעה שבתמונה, הגולש מקבל תמריץ בתמורה להשארת פרטים והמפרסם מקבל את הפרטים המלאים של הגולש, כך שיוכל להיות באינטראקציה ישירה עם הלקוח העתידי. דבר זה מחזק את תעשיית הלידים וכפי הנראה במקום לגבות כסף על הקלקות, ייגבו כסף על לידים. מוכר לכם?

פורמט המודעות החדש מראה לנו באופן יוצא מן הכלל שבפייסבוק לא נחים לרגע, גם מטפלים בחידוש המראה של פייסבוק והפיכתו לאתר הבית של כל משתמש וגם מקדמים את הפעילות העסקית של מותגים, על מנת להגדיל את קופת ההכנסות.

הרי במקום בו יש הרבה קהל – שם נמצא הכסף הגדול!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.