social media image

האם אוכל להסתפק רק באתר? או, למה צריך גם אתר וגם נוכחות ברשתות חברתיות?

שיווק אפקטיבי הוא זה הפוגש את הלקוח במקום בו הוא מצפה להיפגש אתנו.  זו הסיבה שעל פי רוב לא נסתפק רק באתר אינטרנט, מקצועי ואיכותי ככל שיהיה, כי כדי שהלקוחות שלנו יפגשו אותנו ישירות באתר, נצטרך להשקיע מאמצים רבים וממון בהבאת תנועה לאתר.  ולכן, אחת הדרכים האפקטיביות להבאת תנועה איכותית לאתר העסקי, היא באמצעות נוכחות נבונה ברשתות החברתיות.

כל עסק צריך ללמוד על התנהגות הלקוחות שלו, להבין באיזו מדיה חברתית הם נמצאים ובאיזו מדיה חברתית שבה הם נמצאים, גם נוח להם להיפגש אתו.

כי, לא תמיד יש חפיפה בין השניים.  לדוגמא, מנהלת משאבי אנוש המאתרת עובדים חדשים לארגון, תשמח לפגוש אותנו בלינקדאין, תשמח לקרוא מאמרים שנעלה ללינקדאין ואף להיתקל במודעת פרסום ממומן.  אולם, כשהיא מבלה עם החברות שלה באינסטגרם, לא ימצא חן בעיניה שנעקוב אחריה, אם המטרה שלנו היא מטרה עסקית.

צריך להתקיים החיבור בין המקום בו הם נמצאים למקום בו נוח להם לפגוש אותנו.  כשיש הלימה בין שני אלו, נוכל לייצר תנועה בחזרה לאתר העסקי.

 

למדנו, הבנו, איתרנו את הרשתות החברתיות שבהן נכון לנו לפעול, מה עושים עכשיו?

לאחר שסיימנו בתהליך החקירה ולמדנו מהן המדיות החברתיות בהן כדאי לנו לפעול.  עלינו ללמוד איך נכון לפעול בכל אחת מהמדיות האלו.

בכל רשת חברתית כללי המשחק מעט שונים, יש את אלו שהמילים חזקות בהן – לדוגמא לינקדאין ופייסבוק.  ויש את אלו שהוויזואליות חזקה בהן – לדוגמא פינטרסט ואינסטגרם.  ויש מדיה נוספת שמהווה אתגר לא קטן לפעול בה, והיא הוואטסאפ.

המכנה המשותף הוא – שלא משנה  באיזו רשת חברתית נבחר לפעול, תמיד עלינו להקפיד על איכות התוכן ועל המקצועיות שלנו.  זכרו, אנחנו בוחרים להיות במקום בו הלקוחות מצפים לפגוש אותנו ולכן, המקצועיות שלנו נבחנת.  עלינו להקפיד לספק תוכן רלבנטי ומעניין, הקשור באופן ישיר לתחום העיסוק.

 

איך מתפעלים מספר מדיות, מבלי לשכפל תוכן?

העלינו לאתר תוכן מעניין, מה עושים עכשיו?  מייצרים שובל תוכן ברשתות החברתיות, שיוביל את הקוראים בחזרה לאתר.  איך? כותבים פתיח, תקציר, טיזר מעניין לאותה פיסת תוכן מעניינת ומוסיפים קישור ישירות למיקום המדויק באתר.

לדוגמא, עסק של עיצוב פנים, לאחר העלאת תמונות מפרויקט שיפוץ חדר אמבטיה, אפשר להשתמש בכל פעם בתמונה אחת מתוך הגלריה, ולמקם אותה ברשתות החברתיות החזקות בוויזואליות ולהוביל את הגולשים בחזרה לאתר.  כמובן שכדאי להוסיף מספר מילים, ליצור סקרנות, כדי שיקליקו על הקישור.  על פי רוב, תמונה לבד לא תיצור מספיק עניין.

 

אם כל כך חשוב להיות ברשתות החברתיות, אז למה בכל זאת צריך אתר עסקי?

ההבדל בין שימוש בדף עסקי ברשת חברתית, פייסבוק, לינקדאין, פינטרסט, אינסגרם וכדומה, לבין אתר עסקי הוא ההבדל בין להיות אורח במדיה השייכת לאחרים, לבין להיות בעלי נכס.

ראו לדוגמא את מקרה ‘סטטוסים מצייצים’.

התנודה של הלקוחות שלנו ברשתות החברתיות היא מהירה מאוד, ולנו, כעסקים וחברות לוקח זמן ללמוד איך להתנהל במדיה החברתית.  עד שנלמד איך להתנהל בה, הקהל שלנו יזוז למדיה האטרקטיבית הבאה.  לכן, חשוב להבין איפה הלקוחות שלנו נמצאים ואיפה הם מצפים לפגוש אותנו ושם לפעול.

נרצה למצוא את המדיה שבה הקהל שלנו נמצא, למשוך אותו לאתר שלנו וששם יקרו הדברים.  שבאתר יזמינו עבודה, שמהאתר ירימו טלפון, שבאתר יעברו מעמוד תוכן אחד לאחר וילמדו עוד על העסק שלנו.

ברגע שהצלחתי להביא אותם מהרשת החברתית ולהכניס אותם לאתר שלי, התחרות שלי על תשומת הלב היא עם עצמי.  התחרות בין עמוד תוכן אחד לשני, בתוך האתר שלי, ולא תחרות עם כל ה’רעש’ התקשורתי במדיה הדיגיטלית האחרת.  כשהגולש נמצא באתר שלי, תשומת הלב שלו עדיין בעסק שלי.

זכרו, אתר עסקי מוצלח הוא אתר המספק מקסימום מידע ללקוחות וגורם להם לחזור שוב ושוב.

 

שילוב נבון בין שימוש ברשתות חברתיות לבין האתר, יסייע לנו ליצור תמונה שלמה ולהניע את הגולשים לאתר העסקי, שהוא למעשה המרחב העסקי שלנו.  המקום בו התחרות על תשומת הלב של הלקוח פחותה, מאשר ברשתות החברתיות.  המקום בו נוכל להניע אותו לפעולה הרצויה לנו, בהתאם למטרות שהגדרנו.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.