Bespoke suit template and tools

התאמה אישית בשיווק הדיגיטלי

תיבת האימייל של הלקוחות שלנו מוצפת  בעשרות אימיילים מדי יום, שמרביתם כלל לא קשורים לעיסוק היומיומי שלהם.

כל מי שמפעיל מערכת דיוור ושולח את האימיילים באמצעות מערכת דיוור ייעודית, מקפיד להכניס את השם הפרטי של הנמען לגוף האימייל.  אך בזה לא מתחילה וודאי שלא מסתיימת ההתאמה האישית (פרסונליזציה).

התאמה אישית תבוא לידי ביטוי בהתאמת התכנים לקהל הקוראים.  נשמע פשוט, אבל ממש לא טריוויאלי,  במיוחד לא כשאנחנו רוצים למקד את המסרים שלנו לקהל ספציפי.

איך בכל זאת מתמודדים עם התאמת התוכן באופן אישי, לכל אחד מהמבקרים באתר, לכל נמען באימייל ולכל צופה במודעת הפרסום?

ראשית, עלינו להבין היטב למי אנחנו כותבים.

אימיילים – לא רק שם פרטי בגוף המייל

כשאנחנו מנהלים רשימות נמענים במערכת דיוור ייעודית, חשוב מאוד לנהל את הרשימות לפי תחומי העניין שעל פיהם הגיעו אלינו הקוראים.  לדוגמא, אם הורדת את “מבחן הבידול והייחודיות” סביר להניח שהתעניינת בנושא הבידול העסקי ולכן, רצוי שתקבל מסרים הקשורים בבידול, בייחודיות ובמיתוג עסקי.

אם הורדת את המדריך ל”שדרוג אתר“, כדאי שתקבל מסרים הקשורים בניהול תוכן באתר העסקי וכדומה.

המטרה היא לייצר מספר מוצרי מגנט, בהתאמה מלאה לסל המוצרים ו/או השירותים של העסק, ולמגנט לקוחות מתאימים המתעניינים בתחומים שונים.  כך, כל אחד יקבל תכנים המעניינים אותו ובגינם החל לעקוב אחרי העסק שלנו, וכך נחזק את הקשר.

מודעת פרסום – פילוח מפורט ומדויק

כשאנחנו מריצים קמפיין פרסום דיגיטלי, אחד הכלים המדהימים שיש ברשותנו הם כלי הפילוח.  רבים מאתנו שוגים בפילוח רחב ולא ממוקד.  אחת הדרכים למקסם את ההתאמה האישית, היא בפילוח מפורט עד כמה שניתן והתאמת המסרים לכל פלח בנפרד.  בדרך זו, למעשה נוכל להניע לפעולה כל אחד מהפלחים, גם אם הפעילות היא אחת.

לדוגמא – כשאני מקיימת סדנא לתכנית שיווק שנתית, קהל היעד להרשמה לסדנא שכזו הוא בעלי עסקים באזור גיאוגרפי מוגדר.  פילוח אפשרי יהיה: הגדרת אזור גאוגרפי, הגדרת תחומי עניין, הגדרת תקציב והרצת הקמפיין.

אבל, אם אפלח פילוח מפורט, ואגדיר קהל מטרה כך: נשים, בגילאי 34-44 בעלות עסק קטן, באזור גאוגרפי מוגדר, בתחום ספציפי למשל, קוסמטיקאיות, אוכל לפנות אליהן במסר ממוקד ביותר, למשל, להציג בפניהן את העובדה  שתכנון מוקדם של פעילות השיווק תאפשר להן למלא את הקליניקה שלהן בכל ימות השבוע.

הפנייה נעשית אישית לכל פלח קטן ומוגדר, כך ההקשבה של קהל המטרה גדלה ואפקטיבית יותר.

אתר עסקי – למקד בלי לאבד את הלקוח ה’אחר’

אם האתר פונה גם לקהל הפרטי וגם לקהל העסקי, איך נוכל להתאים את המסרים באופן מבודל, לכל אחד מהקהלים, מבלי לאבד את המיקוד העסקי?  זו שאלה שאני נתקלת בה פעמים רבות בליווי עסקים בהקמת אתרים.

יש 2 פעולות שחשוב לקחת בחשבון:

האחת – להתאים את התכנים לקהלים השונים.

השנייה – לנתב את הקהל המתאים לתוכן המתאים.

נשמע מסובך? לא ממש.  תראו לדוגמא את האתר “מוזה – הבית לכנסים ואירועים עם השראה”  האתר פונה לקהל הפרטי לאירועים משפחתיים ולקהל העסקי לכנסים וימי עיון.  כבר בעמוד הבית החלוקה בין שני קהלי המטרה ברורה מאוד.  כך שאם אני מנהלת משאבי אנוש המחפשת מקום לקיים כנס או יום עיון, ברור לי שהגעתי למקום הנכון.  אותו הדבר אם אני מחפשת מקום לערוך בו אירוע משפחתי באווירה אינטימית.

ואיך מנתבים את הגולשים לתוכן המתאים?  בפשטות.  אם הגולשים מגיעים מהאימייל ששלחנו אליהם, אנחנו ננתב אותם לעמוד התוכן הרלבנטי עבורם (משפחתי או עסקי).  ואם הגיעו מפוסט שהעלינו ברשת החברתית, אותו הדבר בדיוק.  גם בפוסט שהעלינו ברשת חברתית ננתב את הגולש לעמוד המתאים.  כך שאם נרצה להביא עוד גולשים המתעניינים באירועים משפחתיים, נעלה סטטוס קצר בפייסבוק או באינסטגרם, ונוסיף לו קישור לאחד הפוסטים בבלוג הקשורים ישירות לאירועים משפחתיים.  ואם נרצה להביא מנהלות משאבי אנוש למועדון ארוחת הבוקר, נזמין אותן בלינקדאין ונוסיף קישור ישירות לעמוד ההרשמה לאירוע.

 

התאמה אישית של התוכן היא בעיקרה תשומת לב לקהלי המטרה.  חשוב להבין שאנחנו לא מדברים באותם המילים לכולם.  כל אחד מונע ממסרים שונים ועלינו להתאים את המסר שלנו, בהתאם להקשבה של הקהל שלנו ובהתאם למטרות שהצבנו לעצמנו.

אם יש לכם התלבטות איך להתאים את התוכן שלכם לקהלים שונים, מוזמנים להעלות כאן שאלות או דוגמאות להתאמה אישית.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.