Educational composition with the message Time for New Content

4 הטעויות שימנעו מכם לנהל בלוג עסקי מוצלח ואיך ניתן להתגבר עליהן בקלות

יצירת תוכן שיווקי איכותי, הוא אחד המרכיבים העיקריים בשיווק עכשווי, ואחת הדרכים הטובות ביותר ליצירת זרימה קבועה של תוכן

תוכן איכותי ומקצועי הוא אחד ממנועי הצמיחה של השיווק העכשווי.  אחת הדרכים הטובות ליצר תוכן דינמי ואטרקטיבי באתר, הוא באמצעות כתיבה רציפה בבלוג העסקי.

מחקר שנערך על ידי Hubspot מצביע על התוצאות הבאות: “חברות המתחזקות בלוג פעיל באתר נהנות מ 55% יותר ביקורים באתר, 97% יותר קישורים נכנסים ו 434% יותר דפים מאונדקסים במנועי החיפוש, לעומת חברות שלא מתחזקות בלוג פעיל באתר החברה.”

לנהל בלוג עסקי הוא לא עניין של מה בכך.  ישנה חשיבות עצומה לאיכות התוכן, לרלבנטיות התוכן לקוראים, לעניין ולמעורבות.  תוכן שיוצר מעורבות, מניע את הקוראים לפעולה, בין אם מדובר בשיתוף במידע ובהגדלת החשיפה של העסק ובין אם מדובר בהנעה לרכישה.

כתיבת פוסט אינה במטרה להניע את הלקוח לרכוש מוצר א’ או ב’.  המטרה היא להעשיר את הלקוח בידע ובמידע רלבנטי עבורו, כדי שבנקודת הזמן המתאימה עבורו  לרכישה, הוא ידע בקלות איפה אפשר למצוא את המוצר.

המצב האידיאלי בעיני הוא להיות בקו הגמר עם 2 מועמדים נוספים שיגישו הצעה דומה, בהנחה, שאם הלקוח מכיר אותי מהבלוג העסקי שלי, אני ביתרון משמעותי על פני המתחרים.

כדי להצליח בניהול בלוג עסקי, כדאי להכיר את הטעויות הנפוצות בניהול בלוג ואיך להימנע מהן:

  1. הקמתם בלוג עסקי במערכת בלוגים חיצונית

השקעתם מחשבה מרובה בהקמת האתר, שקדתם היטב על כל מילה ומשפט הכתובים בעמודי התוכן השונים באתר.  הבנתם שצריך גם לנהל בלוג, ובאופן שגוי, הקמתם בלוג באתר בלוגים או במערכת בלוגים חיצונית (סלונה, אונלייף ודוגמתם).  למה זו שגיאה?

בלוג באתר בלוגים הוא לא נכס שלכם!  אתם אורחים באתר זה, בדיוק כמו שאתם אורחים בפייסבוק עם דף עסקי, או בלינקדאין עם פרופיל חברה ועוד.  בלוג באתר שלכם, הוא חלק אינטגרלי מהנכס העסקי שלכם.  הקוראים מוצאים עניין בפוסט זה או אחר ובמצב אופטימלי, ממשיכים לעמודי תוכן אחרים וכך נחשפים לשירותים ולמוצרים שלכם.

הדרך הטובה ביותר לנהל בלוג עסקי הוא להוסיף את הבלוג כחלק אינטגרלי מהאתר.  עמוד נוסף המכיל את כל הפוסטים שכתבתם עד כה ואת אלו שתכתבו בעתיד.  בדיוק כמו הבלוג שלי.

  1. אתם מדברים יותר מדי על עצמכם

התוכן שאתם מפרסמים בבלוג שלכם, עוסק יותר מדי בארגון שלכם, בהצגת המוצרים והשירותים, בהישגים שלכם וכדומה.  אמנם חשוב לספר ללקוחות על הצלחותיכם, אבל, חשוב יותר לספק לקוראים תוכן בעל ערך משמעותי.  זכרו, עמודי הבלוג אינם עמודי פרסום אודות העסק או הארגון.  עמודים אלו הם על פי רוב עמודי תוכן סטטיים באתר, הם קיימים במקום הנכון להם וזה לא בבלוג.

אחת הדרכים הטובות לחזק את המומחיות שלכם ואת המקצועיות שלכם, היא באמצעות שיתוף במידע רלבנטי בתחום העיסוק שלכם, מבלי לספר דווקא אודותיכם.

שמרו על איזון נכון בין מידע חדשותי ועדכונים חשובים אודות המוצרים והשירותים, לבין מידע חדשותי על המתרחש בענף בו אתם פועלים.  מידע שיכול לסייע ללקוחות שלכם, גם אם לא ירכשו מכם מוצר זה או אחר.  זכרו, ככל שתתנו יותר ערך לקוראים בבלוג, כך הם יחזרו ויקראו את הפוסטים הבאים.  כל חזרה כזו לבלוג שלכם, מחזקת את הקשר ביניכם לבינם.
צריכים עזרה ביצירת תוכן, קראו כאן איך ניתן ליצור “בנק רעיונות מתחדש” לבלוג

  1. כותבים לעתים רחוקות ובתדירות נמוכה

מחקרים מראים כי החברות הנהנות ביותר מבלוגים עסקיים הן אלו שמתחזקות בלוג פעיל בעקביות ולעתים קרובות.  יצירת בלוג שמניב תוצאות עסקיות זה דבר שלוקח זמן.

הקמת בלוג, העלית 10 פוסטים ולא קרה כלום, זה לגמרי טבעי.  נדרשת התמדה לאורך זמן וכתיבה רציפה עד שהבלוג מניב תוצאות, וכשאלו מגיעות, אין מאושר ממנהל הבלוג!

כדי לתפעל בלוג באופן רציף, יש לבנות תכנית תוכן לאורך זמן.  להקפיד להעשיר את הקוראים בתכנים חדשים ומעודכנים, להבין מה באמת מעניין את הקוראים ולספק להם את המידע הרלבנטי.

  1. אתם לא מקדמים את התוכן שלכם ברשתות החברתיות

השקתם בלוג מקצועי באתר שלכם, אתם מפרסמים פוסטים באופן רציף ובתדירות גבוהה, אתם משקיעים מחשבה יתרה באיתור התכנים המתאימים והמעניינים את הקוראים שלכם, אבל, אתם לא מספרים להם שיש תוכן חדש בבלוג.

אל תסתמכו על כך שהקוראים ימצאו את הבלוג שלכם בעצמם.  אל תחכו שמנועי החיפוש יאנדקסו את הפוסטים החדשים.  השתמשו ברשתות החברתיות כדי להביא תנועה לפוסטים בבלוג.  צייצו בטוויטר (אם הקוראים שלכם עוקבים אחריכם), העלו תמונה בחשבון האינסטגרם העסקי, שלבו סטטוס קצר בפינטרסט או בפייסבוק, בהתאמה למיקום הקוראים שלכם.  כתבו פוסט קצר בלינקדאין ובכל הפעולות האלו, אל תשכחו לשלב קישור לפוסט המתאים שפרסמתם זה עתה בבלוג.

כל ארגון צריך להבין היטב איפה נמצאים הקוראים שלו ואיפה הם מצפים ממנו להופיע מולם.  זה בדיוק מקום המפגש של הקוראים עם הבלוג שלכם.  הביאו אותם לבלוג שלכם, באמצאות פרסום תוכן קצר וקישורים ישירות לפוסט הרלבנטי.

 

לסיכום, ניהול בלוג עסקי הוא לא עניין של מה בכך.  כתיבה איכותית ומעניינת בבלוג, יכולה בהחלט להניע את הקוראים ולהפכם ללקוחות.  בקשו מדי פעם מהקוראים שלכם שיתנו לכם משוב מה מעניין אותם, מה הם מצפים למצוא בבלוג שלכם והקפידו לתת מענה אישי למשובים אלו.

אשמח לשמוע מהם הנושאים שחשוב לכם למצוא בבלוג שלי, כדי שגם אני אוכל להמשיך ולתרום לכם תוכן איכותי ומקצועי.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.