המיקום הוא ההקשר החדש

location new contextעולם השיווק חווה שינויים מהותיים באופן בו הצרכנים צורכים את המידע, עלינו לאמץ גישות חדשות בהעברת מסרים ללקוחות.  יותר ויותר מידע נרכש באמצעות מסכים, אולם השונות בין ההתנהגות כשצורכים מידע במסך הטלוויזיה, מסך המחשב, הטאבלט או הטלפון החכם היא גדולה.

הרגלי צריכת התוכן שלנו כמשתמשים משתנה, יש מכשירים בהם נצפה לקבל תוכן קצר וענייני ואילו במכשירים אחרים או בסיטואציות שונות נצפה לקבל תכנים שונים, מאותו ספק התוכן.  כמשווקים עלינו לאמץ את השינוי בהתנהגות צריכת המידע מצד לקוחותינו ולוודא שבכל מקום שבו הם מצפים לראותנו, אכן נופיע מולם.

השאלה כיום אינה מה השוני במכשיר, אלא מה השתנה בהתנהגות צריכת המידע דרכו.

אחד השינויים הבולטים הוא ההקשר של התוכן, אם עד היום ההקשר היה נעוץ במידע שהלקוח מצפה לקבל, היום אנחנו צריכים להתייחס למיקום בו הלקוח נמצא בזמן נתון ולהבין את המשמעות של סוג התוכן שניתן להציג בפניו.

המיקום של הלקוח הוא ההקשר החדש – מעכשיו עלינו למקד א התוכן ללקוח בהתאם למיקום שבו הוא נמצא

השילוב של אינטרנט בכל מקום וגלישה מכל מכשיר, מאפשרת לנו לקבל מידע עצום אודות התנהגות הלקוחות, האתגר ב 2013 לתרגם את המידע הרב מהלקוחות ולהפוך אותו למחולל הכנסה לעסק.

להבין את המידע שנאסף על הלקוחות מהתנועה שלהם, להקשיב, להבין מה מניע את הלקוח להיכנס לעסק שלך או למתחרה, ולהתאים את ההצעה השיווקית לפי דרישות הלקוח.

לתת ללקוח את מה שהוא באמת רוצה, ולא בהכרח את מה שאנחנו רוצים למכור.

החדירה של הטלפונים החכמים לחיינו, מפגישה אותנו עם מידע ווירטואלי במימד פיסי משנה את התפיסה של ‘מהו התוכן הרלבנטי’ עבור הלקוח.

עד עכשיו דיברנו על תוכן ממוקד תועלות, פתרון בעיות וכדומה ממחר נוסיף את מימד ההקשר, מה ההקשר למיקום שבו הלקוח נמצא איך אפשר להניע אותו לעסק, מתוך המידע שיש לנו עליו במרחב הווירטואלי.

אנחנו צריכים לקבל החלטה האם להיכנס לשיווק במובייל או להישאר בחוץ?

מי שיבחר לא להיות שם, הוא בבחינת לא קיים, ב 2012 יותר אנשים רכשו טלפונים חכמים לעומת מחשבי PC.  התחזיות מנבאות שבשנת 2015 כ 80% מהטלפונים החדשים שיירכשו יהיו סמארטפונים והטאבלטים יהוו מחצית מנתח השוק של מחשבים ניידים.

האם השאלה היא במה לבחור – באיזה מכשיר או באיזו טכנולוגיה?

התשובה לכך היא כלל לא חשוב המכשיר ו/או הטכנולוגיה, אלא להבין שהעתיד הוא בניידות.

להבין שהלקוחות שלנו צורכים את המידע בדרכים שונות ואנחנו צריכים להנגיש אותו בכל המכשירים, ובכל הפלטפורמות השונות, כדי שימצאו אותנו בכל זמן ובכל מקום.

הטלפונים כבר מזמן לא משמשים רק לתקשורת שמע בין אנשים, היום אנחנו צורכים את המידע האינטרנטי בדרכים, on the go בטלפון החכם, וחשוב להבין שמכשיר הטלפון משמש אותנו לדברים נוספים, להגיע ממקום למקום, לשתף בחוויות ועוד.  העולם עובר מתקשורת באימייל לתקשורת באפליקציות של מסרים קצרים.   

ב 2013 נראה עליה בשימוש באפליקציות ייעודיות המייצרות סביבת תוכן ייעודית מכל עצם וחפץ.  האתגר הוא לפתח אפליקציה אטרקטיבית ולגרום ללקוחות שלנו להתקין אותה במכשירים שלהם ויותר מזה, לגרום להם להפעיל אותה.

נכון, לא כולנו נפתח את ה WAZE הבא, אבל בהחלט אפשר לחשוב על הדרך לעשות ללקוחות שלנו חיים קלים יותר.  מה שוודאי הוא שעולם הפרסום יופנה, לפחות בחלקו, לפרסום במובייל, כדאי לחשוב איך אפשר לשלב את מערך הפרסום של העסק בתחום זה.

בעתיד הקרוב נראה יותר שימושים חכמים ומעניינים ב QR Code

מהו ה QR Code – זהו קוד ברקוד שאנחנו יכולים לקשר אותו למידע רחב מאוד, להציג פרטי התקשרות – כרטיס ביקור, לקשר לעמוד באינטרנט, לסרטון יוטיוב, לשאלון או סקר. 

בשונה מברקוד שמוכר לנו בחנויות, הQR  ניתן לעיצוב באופן חופשי באינטרנט וניתן לסריקה מכל המכשירים החכמים.

 

פוסט זה הנו חלק מתוך הרצאה שניתנה בכנס עסקים בגדרה  “מזניקים עסקים ב 2013” – לצפייה בהרצאה המלאה הקליקו כאן

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.