זה לא מספיק להביא את הסוס לשוקת, עכשיו צריך לגרום לו גם לשתות…


המרדף אחרי הלקוח לא נגמר כשהוא מביע עניין בעסק שלך, שם הוא רק מתחיל.

בעולם השיווק האגרסיבי, כולנו נמצאים במרוץ המטורף אחרי הלידים. ישנן פלטפורמות שונות להבאת לידים, אם באמצעות דפי נחיתה, דפי אוהדים, מתנות ומוצרי מגנט מגוונים, אם באתר האינטרנט או באמצעות אפליקציות חביבות בטלפונים החכמים וכהנה וכהנה. אבל השאלה האמיתית, מה אנחנו עושים אחרי שהבאנו את הלקוח, האם הסתפקנו בהכנסתו בשער העסק, האם אנחנו מבינים מה באמת יגרום לו בסופו של תהליך להמיר את הליד ולהפוך להיות לקוח בפועל?

תגובה מהירה – מחקרים מראים שאין די בהבאת הלקוח הפוטנציאלי בפתחו של העסק, לאחר שהגיע, האם מישהו מכם יצר איתו קשר? תגובה מהירה מצד העסק ללקוחותיו, מגדילה לאין שיעור את אחוזי ההמרה של הנכנסים החדשים. האם חשבתם פעם, למה כשאתם נכנסים לחנות, מיד קופצים עליכם ושואלים ‘צריכים עזרה’? המוכר בחנות לא באמת חושב שאתם לא מסתדרים, הוא פשוט מבין, שחייב להיות קשר ישיר עם הלקוח, כדי ליצור תחילתה של מערכת יחסים, אותו הדבר גם בקשר הבלתי אמצעי באינטרנט. גם פה אנחנו צריכים להגיב ומיד. הכנסנו לקוח חדש לרשימת התפוצה, עם כניסתו הוא מצפה לקבל מאתנו אימייל עם המוצר או השירות שהובטח. קשר מהיר מגדיל את ההמרה העתידית.

כשאנחנו מקבלים לידים ממוקדים לעסק שלנו, ולא מדובר ברשימת תפוצה, אלא בלקוחות פוטנציאלים שהביעו עניין ועכשיו מחכים לתגובה שלנו, חשוב מאוד להגיב ומהר. ככל שנתמהמה בתגובה, כך נקטין את הסיכוי שהלקוח יהיה שלנו ונגדיל את הסיכוי שהמתחרים יגיעו אליו לפנינו.

דיאלוג קודם למכירה – זה לא מספיק לדעת כמה אנשים נמצאים ברשימת התפוצה שלך, חשוב להבין עם כמה מהם אנחנו באמת משוחחים. שיח וירטואלי אמנם, אבל המדדים החשובים באמת הם אלו המראים לנו כמה מתוך הנמענים פותחים את האימייל ועוד יותר חשוב לדעת, מה באמת מעניין אותם. במידה ואתם מייצרים ניוזלטר תקופתי, חשוב להבין איזה כתבות / פוסטים עניינו אותם במיוחד. בעזרת מידע זה תוכלו ליצור תוכן נוסף המדבר ללקוחותיכם העתידיים. הקפידו לתת תוכן בעל ערך, כלומר, שהלקוח יפיק ממנו תועלת מעצם קריאתו, ולא מעצם רכישת מוצר. זכרו – הדיאלוג קודם למכירה, בתחילת הדרך אנחנו לא מוכרים לרשימת התפוצה, אנחנו מנהלים מערכת יחסים עשירה בתוכן.

זמינות מתמשכת – עלינו להיות זמינים בכל מקום ובכל עת. כמובן שלא מדובר שנהפוך את העסק לכזה העובד 24/7 (24 שעות 7 ימים בשבוע), אולם, אם נערוך תיאום ציפיות מראש עם הלקוחות והם ידעו מהן שעות הפעילות של העסק, אז ודאי יגיבו בהתאם כשלא נענה להם בטלפון מחוץ לשעות הפעילות. אולם, בשעות הפעילות עלינו לוודא שהטלפונים פתוחים ושהאימיילים מקבלים מענה מהיר. שימו לב שמרבית הלידים מגיעים בדרך כלל מעבר לשעות העבודה הרגילות ורבים מגיעים בסופי שבוע, זמן שאנו לא בעבודה. תוהים למה? כי זה הזמן של הלקוחות שלנו לחפש אותנו, ולכן, כדאי שנסגל תגובה מהירה בתחילת יום העבודה ובתחילת השבוע ונחזור לכל אותם לקוחות פוטנציאלים שהביעו עניין.

אנחנו נמצאים בעידן בו התחרות נהיית מאתגרת מיום ליום, כולנו מתעדכנים בטכניקות שיווק חדשות ומוצלחות ומנסים במהרה ליישם אותן אצלנו בעסק. רשימות תפוצה ולידים היא דרך נהדרת להביא לקוחות חדשים לפתחו של העסק, אולם לא די בכך. חשוב מאוד להקפיד ליצור קשר חוזר עם הלקוחות שהביעו עניין, על מנת שבאמת נוכל להפכם בעתיד ללקוחות קונים. השקיעו את אותו הזמן ותשומת הלב שאתם משקיעים בהבאתם, גם בהשארתם ובטיפוח מערכת היחסים איתם.

 
 
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.