איך מפרסמים בעולם הפייסבוק?

עולם הפרסום ברשת כבר מזמן אינו נחלתם של משרדי הפרסום, אף יתרה מזו, משרדי הפרסום הבינו שהגבינה זזה, שהמדיה בפורמטים שהיו מקובלים עד היום, שינו את כללי המשחק.

פייסבוק, כרשת חברתית מובילה, מאפשרת לכל בעל עסק ו/או עיסוק להיות משרד הפרסום של עצמו, בקלות, בפשטות ובתקציבים הגיוניים.  יחד עם זאת, כמה שזה פשוט, כך גם ניתן לטעות ולמצוא את עצמנו משקיעים בפרסום שאינו מניב תוצאות לעסק שלנו.

כל אחד יכול לבחור בין ‘לימודים תוך כדי ריצה’ מה שקרוי “ניסוי וטעייה” או פשוט לקרוא הרבה, להתייעץ עם המומחים ואפילו מדי פעם להשקיע בלימודים…  אבל לא בכך עסקינן היום.

החלטתי לתת לכם רשימה קצרצרה בדרך להצלחה בפרסום בפייסבוק:

  1. תחקרו את הקהל שלכם – המדיה החברתית מאפשרת לנו למקד את הפרסום לקהל ספציפי.  ניתן למקד לפי גיל, השכלה, תאריך לידה ועוד נתונים דמוגרפיים כאלה ואחרים.  באמצעות מיקוד הפנייה השיווקית לקהל היעד הרלבנטי, אנחנו למעשה מגדילים את אחוזי ההמרה של המודעה, כי היא מוצגת רק מול מי שהנושא רלבנטי עבורו.  בצעו מחקר קטן, חפשו איפה הלקוחות שלכם נמצאים והפנו את המודעה בדיוק לאותם המקומות, על מנת לפגוש אותם שם.
  2. תתכוננו לבצע Split Test (תסלחו שלא מצאתי מינוח מתאים בעברית…) – בעת הקמת מסע פרסום בפייסבוק, רצוי להכין 5 עד 10 מודעות שונות לאותה מטרה, לבחון לאורך זמן איזו מודעה מושכת יותר תשומת לב ומניבה תוצאות טובות יותר ולהשקיט את האחרות.  כך נשארים עם מודעה מנצחת!  מהי מודעה מנצחת? זו שממירה לקוחות לכסף!.
  3. תשלום לאלף צפיות בדרך כלל זול יותר מתשלום להקלקה – ישנן 2 שיטות תשלום מקובלות בפייסבוק, תשלום לפי קליק ותשלום לפי אלף צפיות, ללא קשר כמה קליקים היו בפועל.  נהוג לשלב בין CPC  ל CPM  ולהגיע למיקסום הצפיות וההקלקות לכל מודעה.  על פי רוב, כשיש בידינו מודעה מנצחת, התשלום עבור אלף הקלקות זול יותר.
  4. לפרסם את עמוד האוהדים – העוצמה של עמודי האוהדים היא בוויראליות שלהם, מה שמתפרסם בקיר הדף, נצפה בעמודי החדשות של האוהדים וכך החברים והחברים של החברים רואים את התכנים.  אחת הדרכים היעילות להגדלת מספר אוהדים בדף היא באמצעות פרסום ממוקד ישירות לדף האוהדים.  כדי שאוהדים חדשים אכן יצטרפו לדף, מומלץ לתת תמריץ כלשהו תמורת ההקלקה על “אהבתי”.  כולנו אוהבים לקבל מתנות.
  5. להבין מה התקציב שעומד לרשותנו – כדי שהפרסום יהיה מיטבי, כדי שנפיק ממסע הפרסום את המירב, עלינו למדוד את החזר ההשקעה, כלומר, מה התפוקה לכסף שאנו משקיעים בפרסום.  הדבר קשור באופן ישיר למטרות שאנו מגדירים בתחילת מסע הפרסום, אם לדוגמא נקבע שהמטרה העיקרית היא הגדלת מספר האוהדים בדף, אז התמורה לכסף היא כמות האוהדים המצטרפים אחרי הקלקה על המודעה. לזה נהוג לקרוא המרה. כדי לדעת אם המודעה מפיקה את המירב, יש להשתמש בכלי המדידה שפייסבוק מעמידים לרשותנו, כך ניתן לדעת בפני כמה אנשים המודעה הופצה, האם הייתה הפצה חברתית, האם החברים שראו אותה הגיבו, הקליקו “אהבתי” וכיו”ב ומי בסופו של דבר עשה את מה שכיוונו לו במודעה.

פרסום בפייסבוק, כמו מדיות חברתית אחרות הינו כלי רב עוצמה, כשפועלים נכון, התפוקה למסע פרסום יכולה להיות מדהימה.  כלי הפרסום שפייסבוק מציעה לבעלי עסקים הינו כלי פשוט לתפעול, אם מבינים את כללי המשחק ואת הדברים שלא רואים על פני השטח, אלא צריך לחפש מאחורי הקלעים, אפשר להפיק ממנו הרבה מאוד במעט מאוד כסף, בהשוואה לפרסום במדיות אחרות, גם באופליין וגם באונליין. 


0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.