ילד יושב על תיק עם מפה ביד

תוכן שיווקי – פרסום גלוי או סמוי, זה טוב לעסק שלי?

אחד התחביבים שלי הוא לצפות בפרסומות, אני מודעת לעובדה שאני חריגה בנוף, אבל מתוך מקבצי הפרסומות אפשר ללמוד כל כך הרבה על אסטרטגיה שיווקית, על חידוד מסרים, על בחירת קהל יעד וכמובן, על הדרך גם לאתר את הפספוסים (זה הדובדבן בקצפת…)

אבל לא על מקבצים הפרסומות אכתוב הפעם, אלא על השימוש בתוכן שיווקי כאמצעי פרסום.

מותגים רבים עושים שימוש בתוכן שיווקי, ואף אגדיל ואציין שלדעתי, כיום, כולנו חייבים להבין את עוצמתו של התוכן השיווקי.  יש מותגים שעושים שימוש חכם ויש שמצפינים את התוכן השיווקי, כך שלא נרגיש שמפרסמים לנו.

איך נכון לעשות שימוש בתוכן שיווקי לקידום העסק ו/או המותג?

בפעם הבאה שאתם צופים בסרט בקולנוע, או סדרה בטלוויזיה, תסתכלו קצת מעבר, תחפשו את התוכן השיווקי שמגישים לכם באמצעות השחקנים.  זה יכול להגיע כרכב בו הם נוהגים, טאבלט שרופאים מחזיקים באנטומיה של גריי או פשוט בשיחה ביניהם על טוויטר וכדומה.

כמי שאוהבת את עולם הפרסום, אני נהנית לראות את החוכמה והתעוזה של המפרסמים, את הדרך בה בחרו להעביר לי את המסר, גם אם הוא ‘מוצפן וארוז’ באופן עקיף.  לעתים זה נעשה בצורה בוטה ומעצבנת, ואז עולה השאלה, מה הם באמת רצו להשיג, אולי אפילו הרגיזו בצורה מכוונת?  האם השיגו את המטרה או פספסו?

מה ההבדל בין תוכן שיווקי לבין פרסום?

פרסום גלוי לעין, ברור לנו שאנחנו צופים בפרסומת, כשהיא מודפסת בעיתון או מגזין, כשהיא מוצגת במקבץ הפרסומות כשהיא מופיעה כמעברון בנייד, בתמונה קופצת באיטרנט, בפרסום ‘בחסות’ ברשת החברתית וכדומה.

התוכן השיווקי לעומת זאת, מוגש לנו בצורה נסתרת.  נדמה לנו שאנחנו שומעים איש מקצוע שבא להרחיב לנו את הידע בתחום מסוים, אבל למעשה הוא שילם ממיטב כספו כדי לקבל זמן מסך.  זו דוגמא אחת לתוכן שיווקי.

כדי שתוכן שיווקי יעבור כמו שצריך, כלומר ישפיע, עלינו ליצור חוויה טובה אצל הלקוח.  הלקוחות לא אוהבים להרגיש שאנחנו מוכרים להם משהו, ולכן חשוב להקפיד על תוכן שיווקי איכותי ועל יצירת חוויה טובה.

דוגמא שאפשר ללמוד ממנה:

המותג DOVE סלל את הדרך לשימוש מושכל ומעורר השראה בתוכן שיווקי.

היות והתוכן מנוהל על ידי המותג, ברור לכולנו שמדובר בתוכן פרסומי, יחד עם זאת, נוח לנו לצפות בתוכן, כי הוא מעורר שאלות שמעסיקות אנשים רבים בעולם.  והם לא עשו זאת פעם אחת, אלא שימוש בתוכן שיווקי לאורך זמן.

זה החל ב 2013 בקמפיין “היופי האמיתי” עם סרטון מדהים שמראה את הפער בין הדרך בה נשים תופסות את עצמן לבין איך שהן נתפסות על ידי זרים (רק 4% מהנשים מגדירות עצמן יפות…).  הסרטון גרף מיליוני צפיות וההמשך לא אחר לבוא.

מזמינה אתכם לצפות בערוץ היוטיוב של DOVE  ולראות איך הם לוקחים נושאים חברתיים, שמעסיקים רבים מאתנו ומקשרים אותם למותג.  בדרך זו הם למעשה מנכסים למותג אחריות חברתית.

בהחלט כדאי לצפות בסרטון האחרון ולראות לאן אפשר לקחת את התוכן השיווקי.

The Dove #SpeakBeautiful Effect | See the impact of your words online

היופי בתוכן השיווקי שהוא מאפשר לנו להביע דעה, להשפיע, לעורר מחשבה, גם בדברים שאינם קשורים באופן ישיר ומיידי במותג שלנו.  התוכן השיווקי, כשהוא בנוי נכון ומוגש נכון, יכול לסייע לקידום האסטרטגיה העסקית שלנו וכך גם להגדלת הרווחיות.  חשוב לזכור, שכמו בכל פעילות שיווקית, אם נעשה שימוש שגוי בתוכן שיווקי, נוכל גם לגרום נזק.

לסיכום – חישבו היטב על הלקוחות שלכם, כשאתם עורכים תוכן.  אל תחשבו על המכירות, אלא, תחשבו על התועלת שתצא להם מצריכת התוכן. 

התועלת הממשית של תוכן שיווקי היא ביכולת שלה להגדיל ביקושים על ידי מתן מידע מועיל ללקוח, מידע שיגדיל את מכלול הידע הדרוש לו לקבלת ההחלטה הנכונה עבורכם – רכישת המוצר שלכם.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.