מה בין פרסום לפי מילות חיפוש או לפי התנהגות הצופה

המודעה שלך תופיע לקהל הצופים שמחפש אותה מבלי לדעת זאת… קהל פאסיבי המספק לנו מידע כה רב, מהווה קהל משמעותי ביותר עבורנו בבואנו לפרסם.

ערוצי הפרסום בפייסבוק, להבדיל מהמוכר לנו במנועי החיפוש, אינם מבוססים על מילות החיפוש, אלא בעיקר על תצוגת המסך האישית של המשתמש.  המשמעות העיקרית היא שבמקום שהמשתמש יהיה אקטיבי, כלומר, יחפש נושא מסוים, הפרסום בפייסבוק פונה לקהל פאסיבי, על סמן תוכן דף של המשתמש בעת שהוא באתר.  אלמנט נוסף המשפיע על חשיפה למודעות פרסום, הוא התנהגות הגולש בעבר.  לפי המודעות הקודמות שהגולש הקליק עליהן, הביע עניין בתוכן שלהן, פייסבוק בוחר מה להציג בפניו.

בתחתית הפרסומת עצמה, פייסבוק מיקמו ‘אצבע’ המאפשרת לגולש להצביע עבור המודעה.  ברגע שהגולש מצביע, פייסבוק יציגו בפניו מודעות נוספות המפולחות לפי אותם מאפייני תוכן.

יתרון נוסף ומשמעותי הוא היכולת למקם תמונה בתוך מודעת הפרסומת, חכמים אמרו ‘תמונה טובה מאלף מילים’.  אפשרות זו הינה מוגבלת בפרסום ממומן במנועי החיפוש (אם כי קיימת).

תמונות הן נכס מדהים למקסם את שיעורי ההמרה, היות ובתמונות ניתן לעשות שימוש רגשי, למקד את תשומת הלב של הצופה והן מעוררות תגובה מיידית.  חשוב אם כן לבחור בתמונות המתארות היטב את המסר אותו אנו רוצים להעביר.

מספר עצות שימושיות לפני שמתחילים לפרסם:

למקד את הפרסום

  • חשוב מאוד שהפרסום יהיה ממוקד ללקוח הממוצע שלך.  לכן חשוב היטב באיזה תמונות להשתמש, שיתקבלו באהדה בפני קהל רחב ככל הניתן, מבלי לאבד את המיקוד במסר.
  • באמצעות הפילוח הדמוגרפי ניתן למקד את הפרסום לקבוצות גיל, מין, השכלה, מגורים ותחומי עניין. חשוב להשקיע מחשבה בפילוח הדמוגרפי בעת הצבת המודעה, ככל שהמודעה תפנה לקהל מוגדר ומותאם לקמפיין, כך יגדלו התוצאות העסקיות.
  •   זכור – ככל שתשקיע מחשבה תחילה במיקוד המודעה לקהל המטרה הרלבנטי עבור העסק שלך, כך תפיק את המרב מהפרסום.

התאם את מודעת הפרסום לכללים הנהוגים בפייסבוק

פייסבוק רוצה לשמור על ממשק ידידותי למשתמש, ועל מנת לעשות זאת הם מאוד מחמירים ומקפידים על כללי הפרסום.  היה קשוב, קרא היטב מה מותר ומה אסור ובנה את המודעות בהתאם וכך לא תקבל דחייה למודעות הפרסום שלך.  זכור, מודעת פרסום איכותית תגדיל את אחוזי ההמרה.

פקח עין על שיעור ההקלקות על המודעה שלך

CTR=Click Through Rate  שים לב שציון ה CTR עבור המודעות שלך לא נמוך מ 0.1%, אם הציון נמוך, בדוק את התוכן, הטקסט והתמונה, האם יש משהו במסר שלא עובר כראוי.  ודא כי אתה משקיע את הזמן בהערכת האפקטיביות של הפרסום, על מנת להפיק את שיעורי ההמרה המקסימליים ולהימנע מפרסום מושהה.

בחר את המועד הנכון לפרסום המודעות שלך

ניתן להריץ את קמפיין הפרסום לאורך תקופה, לבחור במועדים מדויקים (תאריך התחלה וסיום).  חשוב היטב האם הקהל שלך נוהג לגלוש בפייסבוק באמצע השבוע או בסוף השבוע.  ככל שתתאים את מועדי החשיפה של המודעה להתנהגות הצופים, כך תגדיל את האפקטיביות של המודעה וכמובן את אחוזי ההמרה.

ולסיום – כמו בכל מסע פרסום, גם הפרסום בפייסבוק מצריך חשיבה מקדימה, בחירת תכנים מתאימים לקהל המטרה, בחירת המילים והתמונות בקפידה ובדיקה מתמדת של התוצאות בזמן אמת.  מומלץ על פי רוב להכין יותר ממודעה אחת בקמפיין, להריץ אותן למשך מספר ימים ולהוריד את אלו שאחוזי ההמרה נמוכים

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.