איך למקסם קישורים לבלוג – 4 דברים שכדאי לדעת!

משווקים רבים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים רואים בקיומם של הבלוגים, ובצדק, כלי שיווקי חשוב בהיבט של מאמצי SEO (קידום אורגני ברשת), הן בשל היכולת שלהם למשוך קישורים נכנסים, ואף מעבר ל SEO, בלוג עדכני ורלבנטי ללקוחות, מקבל הרבה קישורים ולמעשה מהווה מפתח לביסוס עצמך כמומחה בתחום.  במשך החודשים האחרונים, דן זרלה ערך ניתוח נתונים של למעלה מ 150,000 רשומות בבלוג וזיהה מספר דרכים פשוטות למיקסום הכתיבה בבלוג ולהגדלת הקישורים הנכנסים.

  1.  חשיבותו של היום בשבוע – ממצא מעניין הוא שידיעות שפורסמו בבלוגים במהלך ימי העבודה, נטו למשוך יותר קישורים, לעומת מאמרים שפורסמו בסוף השבוע. נתון זה מתחזק אל מול העובדה שבלוגרים נוטים להשקיע את מרבית שעות כתיבת המאמרים באתרים שלהם במהלך השבוע (בימי העבודה) לעומת סוף השבוע.
  2.  מה בין שעות הבוקר המוקדמות לשעות אחרות? – מן הנתונים נמצא כי מאמרים המתפרסמים בשעות הבוקר המוקדמות, ולקפדנים בינינו, אף לפני השעה 07:00, זוכות לרייטינג גבוה יותר לעומת אלו שמתפרסמות במהלך היום. הסיה לכך נעוצה בעובדה שהבלוגרים (linkerati) פותחים את תיבות הדואר הנכנס שלהם (feedreaders) בראשית יום העבודה ומחפשים את התוכן המעניין, על מנת ליצור קישורים. לכן, מתברר כי מאמרים המפורסמים בלילה, מגיעים ראשונים לשולחנם של הבלוגרים, מעלים את סיכוייהם להתפרסם ולהיקשר בין אתרים.
  3.  מילים מקושרות – בבדיקת המילים המקושרות, נמצא כי מילים כמו ‘לאחרונה’ ו ‘בקרוב’ מנתבות את הבלוגרים למצוא תוכן הקשור למועד, למאורע שקרה בזמן מסוים. מילים כמו ‘תובנות’, ‘ניתוח’ ו’ביקורת’, מכוונות את מחפשי הקישורים למציאת תוכן עם נקודת מבט אישית של כותב הבלוג.
  4.  מילים חלשות בקישורים ומהן כדאי לנו להימנע – מילים מורכבות או מילים טכניות, מילים המקובלות בתעשייה זו או אחרת, כגון ‘זיכיון’, ‘נגזרים’ ו’עתיד’, מובילות למספר קישורים נמוך באופן יחסי. כמו כן המילה ‘פרק’ או ‘חלק’ נמצאו כמילים חלשות בקישוריות. הכותב מניח כי הסיבה נעוצה בכך שאנשים לא מתלהבים לקשר מילה אחת של התוכן מתוך סדרה מתמשכת של תכנים.

 מקור: ידיעה זו פורסמה ע”י HubSpot’s Socila Media Scientist, Dan Zarella מיום 6/12/2010

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.