מחוברים לחברים – Facebook Social Inbox

תיבת הדואר החדשה שפייסבוק הכריז בראשית נובמבר, אינה מהווה תחליף לתיבת הדואר הנמצאת בשימוש מירבי, אלא, כפי שמציגים זאת אנשי פייסבוק, מדובר בלא אחר מאשר פלטפורמת העברת מסרים לשם חיזוק האינטראקציה החברתית עם האנשים שאכפת לנו מהם.  להיות מחוברים לחברים.

מה תיבת הדואר בפייסבוק אינה?

רגע לפני שנסביר את המרכיבים העיקריים בתיבת הדואר של פייסבוק, חשוב שנבין מה היא לא.  להלן מספר דברים ש Facebook Inbox לא משמשת:

  • כלי פרודוקטיבי – עבודה עם תיבת הדואר של פייסבוק לא תסייע לך להגדיל את התפוקה. תצטרך לגשת ל facebook.com ולהיכנס לכל אחת מתיבות הדואר שלך, או לחילופין לקבל את המסרים בטקסט (SMS) או אפליקציות ל iPhone ודומיו.  אם מחפשים אותך חבריך שלהם עניין עסקי איתך, סביר להניח שימשיכו לתקשר איתך באמצעות הדואר האלקטרוני בכתובת הנוכחית, אך לצערנו, במידה ותרצה לשלוח להם מסר אוטומטי בכל פנייה, לא תוכל ליישם זאת בתיבת הפייסבוק.  חשוב להבין שהמטרה של תיבת הדואר בפייסבוק לא הייתה להגדיל את תפוקתך.
  •  לא תחליף לדואר אלקטרוני קיים – למרבה הצער, פייסבוק לא יוציא אותך מסביבת הדואר האלקטרוני הנוחה והמוכרת בה אתה מצוי כיום.  עדיין יש צורך בתחזוקה של שני מערכים, מערכת המסרים של פייסבוק ותיבת הדואר האלקטרוני.  מערכת המסרים לא תהווה תחליף לתיבת הדואר.  לכל אלו שחששו – עדיין לא הגיע סופו של Gmail.
  • ערוץ תקשורת פורמלי – פייסבוק ויתרו על תיבת הדואר, ויתרו על אפשרות החתימה האישית (במרבית האזורים), ופישטו את אפשרות העברת המסרים לכדי הודעה בודדת. ניתן יהיה לצפות בשרשור מסרים עם חבר יחיד, קשה מאוד יהיה להעביר מסרים למי שאינו חבר שלנו בפייסבוק.

מהי תיבת הדואר של פייסבוק עבורנו? להלן מספר מרכיבים הכלולים בה:

  • פלטפורמת מסרים עצמאית – ללא כל קשר למקום בו אתה נמצא, פייסבוק רוצה שתוכל לשמור על קשר עם חבריך, ולכן החברה מציגה אפשרות של שילוב בין SMS, IM ודואר אלקטרוני, וכל זאת באמצעות מערכת מסרים יחידה בפייסבוק. 
  • אמצעי תקשורת עם חברים – בעת העברת מסר במערכת הדואר או המסרים של פייסבוק, ללא כל קשר למקום הימצאותם של חבריך, פייסבוק יעביר להם את המסר בזמן אמת.
  •  תמיד פעיל – המטרה היא לאפשר לך לשמור על קשר עם אותם חברים שרוצים תמיד להיות בעניינים.  אם אתה לא רוצה להיות נגיש לאנשים מסוימים, אל תוסיף אותם כ”חברים” בפייסבוק, או לחלופין, אל תוסיף אותם לרשימת ספקי התוכן בתיבת הדואר שלך בפייסבוק.  כיום קיימות בפניך 3 אפשרויות בעת בחירה מי יכול לעביר לך מסירם: כולם, חברים של חברים, רק חברים. 
  • תקשורת רציפה – הרעיון מאחורי פלטפורמת המסרים של פייסבוק הוא היכולת שלך לבחור איך לתקשר עם חבריך, בכל עת שתחפוץ ובכל ערוץ אפשרי.  אם אתה מתרחק מהמחשב הביתי, ההודעות יזרמו ישירות לטלפון הסלולרי כהודעות טקסט. 
  • היכולת להסיר רעשים – עייף מלקבל מסרים מסוימים כגון דוחות כספיים, קולגות המבקשים ביצוע משימות ורק לאחר מכן לצפות במסרים החשובים לך באמת? מערכת המסרים של פייסבוק טוענת לאפשרות לסנן רעשים בלתי רצויים ולקבל מסרים רק מאלו שאכפת לנו מהם – מחברינו.

לסיכומו של דבר, ברור לנו כי לא מדובר בכלי שישפר את יעילות השימוש שלנו בהעברת מסרים, וככל שמעגלי החברים שלנו גדולים ומורכבים מקבוצות עניין שונות, הסיכוי שנקבל הרבה מאוד מסרים לא רלבנטיים ויהיה לנו הרבה מאוד “רעש” במערכת, הוא רב.  יחד עם זאת, לאלו מבינינו שזקוקים להיות כל הזמן בעניינים, האפשרות של מיזוג ההודעות מפייסבוק לתיבת הדואר, מאפשרת לקבל הודעות בזמן אמת לתיבת הדואר, גם כשלא מחוברים לפייסבוק.

הדברים נלקחו מתוך מאמר שפורסם ב www.allfacebook.com על ידי ניק אוניל ב 15 בנובמבר, 2010.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.