Erasing Oops !

למה בלוגרים נכשלים

Erasing Oops !רב האנשים שפותחים בלוג, מחזיקים מעמד בערך שלושה חודשים.

למה?  אולי כי קשה לנו להתמיד בעשייה שאינה מניבה תוצאות מהירות?  הסיבה האמיתית שבגללה בלוגרים נכשלים, אינה נעוצה באיכות התוכן.

את הבלוג אפשר להקים ביום אחד, או בשבוע, אלו שיבחרו שהבלוג יהיה חלק מהאתר, ייקח להם קצת יותר זמן.  עדיין, מדובר בשבועות בודדים או בחודש-חודשיים.

אז איך זה, שכל כך קל להקים בלוג, שכל עסק כמעט מחזיק בלוג באתר, ועדיין רק מעטים מצליחים להביא תנועה איכותית וממשית לבלוג שלהם?

ישנן מספר סיבות שבגללן בלוגרים נכשלים:

הפרפקציוניסטים – לא יעלו פוסט עד שלא עבר עריכה לשונית, עריכה מקצועית וחוות דעת של (הוסיפו לרשימה כרצונכם…)

העצלנים – אלו שמתעייפים רק מהמחשבה על הכתיבה.

המתלהבים שלא מתמידים – מתרגשים בפוסט הראשון, השני ואולי אפילו בשלישי, אבל אז, אין להם זמן לכתוב שוב.

החסומים – אלה שעדיין לא עברו את מחסום הכתיבה, או כי אינם בטוחים באיכות הכתיבה שלהם (מבחינת השפה, התחביר וכדומה), או שהם מרגישים שזה לא מקצועי לכתוב כל כך בקלות, על משהו בתחום המקצועי שלהם…

חסרי האמונה  – אלו שלא מאמינים שייצא להם משהו מהכתיבה, לא מבינים למה צריך לכתוב, על מה שכולם כבר יודעים, או לעיתים יטענו שמי שרוצה לדעת, יכול למצוא את הכל באינטרנט…

מה קורה עם כל אותם בלוגרים המתמידים, שמוכנים לפספס פסיק פה ושם, שאין להם מחסום כתיבה והם בהחלט מאמינים שהבלוג יניב להם תשואה.  למה הבלוגים שלהם לא מתרוממים?

איך זה שהם מתמידים בכתיבת תוכן איכותי, בהעלאת פוסטים בתדירות גבוהה יחסית, ועדיין, אף אחד לא מצא אותם?

ניהול הבלוג אינו כתיבה בלבד, ניהול נכון של בלוג עסקי, מתמקד גם בהבאת תנועה איכותית לבלוג, על מנת שלקוחות עתידיים יכירו את תורמי התוכן בבלוג ודרכם את המותג שלכם.

מאיפה נביא תנועה איכותית? תוכן הקיים בבלוג, חייב שייראה גם ברשתות חברתיות ובערוצי מדיה נוספים.  אין להסתפק בכתיבה לבלוג בלבד.  אם יש לכם רשימת מנויים למגזין דיגיטלי, חשוב לנתב אותם בכל פעם מחדש לקרוא פוסטים חדשים שהעליתם בבלוג.  אם אתם פעילים ברשת חברתית אחת או יותר, חשוב להעלות את הפוסט גם שם, כדי לחשוף את המידע לקהל רחב כמה שיותר.  קהל רחב, יחד עם זאת ממוקד.

אחת הדרכים האפקטיביות להבאת תנועה איכותית לבלוג, היא באמצעות שיתוף פעולה בין בלוגרים.  שיתוף פעולה פורה יכול להיות בין בלוגרים המשלימים אחד את השני.  כאשר שני בלוגרים או יותר, מאתרים שיש להם קהל יעד משותף, כלומר, מאפייני הקוראים זהים, והם כותבים על תכנים שונים אחד מהשני, כדאי להם מאוד להפנות את הקוראים מפעם לפעם לבלוגים של האחרים.  התוצאה היא שהקוראים מתרעננים מפעם לפעם בכתיבה של מישהו אחר, מועשרים בתוכן איכותי נוסף המוצג על פי רוב מזוויות ראייה שונות מעט מאלו שהורגלו, ובעיקר, מרגישים שאתם חושבים עליהם.  קוראים אלו סביר שלא ינטשו אתכם, רק כי שלחתם אותם מפעם לפעם לבלוג אחר, אלא יחזרו לבלוג שלכם, כי הם בטוחים שימצאו בו תוכן רלבנטי ומעניין.

ההצלחה של הבלוג אינה רק בכתיבה מעניינת, רלבנטית ועדכנית, ההצלחה נמדדת גם (ואולי בעיקר) בכמות המבקרים בבלוג, ויתרה מזו, בקוראים החוזרים שוב ושוב.

מה עושים עכשיו? ראשית בודקים את הנתונים, לומדים מי הם הקוראים הנוכחיים בבלוג שלכם, ופועלים להגדיל את קהל הקוראים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.