האם פייסבוק פותחת את שעריה לילדים מתחת לגיל 13

האם פייסבוק תאפשר גישה גם לילדים מתחת לגיל 13?

האם פייסבוק פותחת את שעריה לילדים מתחת לגיל 13

image source:FreeDigitalPhotos.net

בראשית חודש יוני, הודיעה פייסבוק כי היא בוחנת את האפשרות לתת גישה גם לילדים מתחת לגיל 13, בהשגחה הורית.  צעד זה מהווה חדירה לקהל יעד רחב מאוד, שאין ויכוח על האפקט הכלכלי לחברה, יחד עם זאת, מתעוררת שאלת הפרטיות.

כיום החברה בוחנת לאפשר גישה לילדים צעירים, כאשר החשבון שלהם נפתח בקישור ישיר לחשבונות של הוריהם.  בנוסף, ההורים הם אלו שיאשרו את ההתקשרויות החדשות של הילדים, כלומר, ההורים יאשרו “חברים” חדשים והם אלה שיחליטו באיזה אפליקציות הילדים יכולים להשתמש.

אמנם, מנקודת מבט שלנו כהורים, אנו ניהנה מאפשרות של ‘שליטה’ במסרים שהילדים ייחשפו אליהם, אך כפי הנראה הנהנית העיקרית היא פייסבוק, כי באמצעות טכנולוגיה זו, המסננת את האפליקציות שבשימוש הילדים, יוכלו גם לגבות תשלום בעבור שימוש באפליקציות שונות.

אז מה באמת חדש?  כיום, פייסבוק לא מאפשרים גישה לילדים מתחת לגיל 13, אולם הילדים שרוצים לפתוח חשבונות במערכת, פשוט מזייפים את גילם ופותחים חשבון כמו הגדולים.  מצב זה מעמיד את החברה בפני בעיה מול החוק הפדרלי, המחייב אתרים לקבל את רשות ההורים לאימות פרטים, לפני איסוף הנתונים האישיים של הילדים.  שימוש במערכת החדשה, הייעודית לילדים צעירים, תאפשר את הבקרה ההורית.

כל ניסיון לתת לילדים צעירים גישה לאתר תהיה רגישה במיוחד, לאור חששות מוגברים מצד הרגולטורים, על הדרך בה פייסבוק מגינה על פרטיות המשתמשים.  אבל בפייסבוק סבורים שכבר היום ישנם ילדים רבים שעושים שימוש במערכת, ובכך מסכנים מצד אחד את המוניטין של החברה ומצד שני זוהי הפרה של הרגולציה.  ולכן, בפייסבוק סבורים כי עליהם למצוא את הדרך ליצירת גישה לילדים, בהתאם להנחיות הרגולטור, על מנת למסד את הנוכחות שלהם באתר.

לפי הנתונים שבידי פייסבוק, כ 7.5 מיליון ילדים מתחת לגיל 13 כבר רשומים בפייסבוק (נרשמו עם זיוף גילם).  מתוכם כפי הנראה כ 5 מיליון מתחת לגיל 10!

לפי מחקר שמומן על ידי מיקרוסופט, כ 36% מההורים מודעים לכך שהילדים שלהם רשומים בפייסבוק, למרות שלא מלאו להם 13, ויתרה מזה, במרבית המקרים ההורים הם אלו שפתחו את חשבונות ילדיהם.

אין ספק שהמרוויחה הגדולה תהיה פייסבוק, כאשר תוכל למקד את הפרסום ואת השימוש במשחקים לקהל יעד צומח, קהל צעיר שמתחבר בקלות לחידושים טכנולוגיים, ובשילוב של משחקי אפליקציה בטלפונים החכמים, תוכל לתגמל את המפרסמים בקהל “רעב” למדיה בתנועה.

גם הילדים שלך מבלים שעות בפייסבוק? מזמינה אותך להרצאה: “פייסבוק – מגרש המשחקים של בני הנעורים” – לחצו כאן לקבלת פרטים אודות ההרצאה הקרובה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.