ליצור את עולם העסקים של המחר

עולם העסקים משתנה בקצב מהיר, עסקים המסוגלים לאמץ את השינוי בגישה חדשנית ויצירתית, הם העסקים של המחר.

בעולם תחרותי, בו עסקים נלחמים ראש בראש כדי לשרוד ומעטים מצליחים באמת לצמוח. בעולם עסקי בו הדרכים היחידות שאנו יודעים לשרוד הן באמצעות הגדלת נתח שוק, מלחמה עיקשת על הלקוחות, הגדלת ההטבות ללקוחות שלנו ביחס למה שנותנים להם המתחרים. בעולם עסקי בו שווקים אטרקטיביים במהירות מתמלאים במתחרים חדשים והדרך היחידה לשרוד היא להוריד את הרווחיות. הדרך היחידה להצליח היא לחשוב אחרת!

לפני כחמישה חודשים (6/2011) כתבתי מאמר “גם אני רוצה לשחות עם דולפינים”, המאמר עוסק בקושי שלנו לבדל את העסק שלנו בעולם בו התחרות אגרסיבית ורוויה במתחרים מתוחכמים. במאמר המדובר ציינתי ש”כשנבין שהפתרון השיווקי מצוי ביצירתיות, זו תהיה תחילתה של הדרך האישית שלנו להצלחה עסקית”.

אם אנחנו רוצים באמת להצליח, עלינו להיות חדשנים. חדשנות אינה נמדדת רק ביצירת מוצרים ושירותים חדשניים, אלא בחשיבה יצירתית פורצת גבולות. עלינו להציב אתגרים חדשים בתחומים בהם אנו עוסקים, להמשיך ולעסוק באותו התחום, אבל בדרך אחרת.

אסטרטגיית האוקיינוס הכחול מדברת על היכולת שלנו ליצור שוק ללא מתחרים ולהפוך את התחרות ללא רלבנטית. אימוץ אסטרטגיית האוקיינוס הכחול מאפשרת לנו, כבעלי עסקים, להסתכל על התחרות והמתחרים מנקודת מבט חדשה ואחרת. ליצור שווקים ונישות שוק חדשות, למקסם את ההזדמנויות העסקיות, תוך שאנו ממזערים את הסיכונים, וכל זאת בגישה שיטתית ומובנית.

מפתחי האסטרטגיה פרופ’ וו’ צ’אן קים ופרופ’ רנה מובורן, שקדו על פיתוח אסטרטגיה מדהימה, שניתנת ליישום בכל עסק, גדול כקטן. רק צריך לעשות שינוי בתפיסות, לעבור למצב חשיבה יצירתי, להיפרד מכמה וכמה פרדיגמות שבהן אנו שבויים ולחתור במעמקי האוקיינוס המדהים, ארץ האפשרויות הכמעט בלתי מוגבלות.

יישום אסטרטגיה זו בעסק, מסייעת לבעל העסק להסתכל על המכלול העסקי מנקודת מבט שונה לחלוטין מזו שהורגל אליה עד כה. לא עוד עיסוק בפילוח מדוקדק של קהל המטרה, בפנייה חדה לקהל יעד צר, אלא ניתוח מעמיק של קהל המטרה הקיים והנוכחי ואיתור קהלים חדשים ממקומות בלתי צפויים.

זוהי גישה יצירתית, לא תחרותית, המשלבת חדשנות ערך, תוך היחלצות מפרדיגמות, בה אנו מפתחים אסטרטגיה עתידית מנצחת, הניתנת ליישום ושילוב בעסק בזמן קצר יחסית ובעלויות נמוכות.

“לשחות עם דולפינים – סדנא לפיתוח בידול עסקי, עפ”י מודל אסטרטגיית אוקיינוס כחול”

הסדנא תתקיים ב 21 בנובמבר 2011, במודיעין, בין השעות 09:00-15:00, לפרטים נוספים…

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.