5 כלים ליצירת אינפוגרפיקה

אינפוגרפיקה – 5 כלים שכדאי להכיר

האינפוגרפיקה משמשת ככלי ויזואלי חזק מאוד בהעברת מסרים דיגיטליים.  השינויים שהקהל שלנו (וגם אנחנו) עוברים בצריכת תוכן, מחייבת אותנו להכיר ולהשתמש בכלים חדשים.  האינפוגרפיקה מסייעת לנו לרכז מידע רב, בצורה תמציתית וויזואלית, המתאימה בדיוק להתנהגות צריכת התוכן החדשה.  מרבית האנשים לא קוראים טקסטים ארוכים, מצפים שאנחנו, הכותבים, נסייע להם להגיע לתוכן הרלבנטי עבורם, במהירות ובקלות.

ישנן מספר דרכים לנתב את הקורא לתוכן שאנחנו רוצים שיקרא, חלקן נעוצות בטיפוגרפיה טובה, אבל הפעם אני רוצה להתמקד דווקא באינפוגרפיקה ולהציג לפניכם 5 כלים שבעזרתם תוכלו ליצר אינפוגרפיקה בעצמכם.

אינפוגרפיקה טובה יכולה לשמש כפוסט עצמאי בבלוג, או כחלק נוסף לטקסט הכתוב.  אפשר להשתמש באינפוגרפיקה גם במקום מצגת, כשרוצים לשלוח מידע ללקוח או לקולגה, במקום לשלוח קובץ PDF  ארוך עם מספר רב של שקופיות, אפשר לאגד את המידע באופן תמציתי בעמוד אחד ארוך (לא ארוך מדי…) של אינפוגרפיקה טובה.

אפשר להכין אינפוגרפיקה באמצעות יישומי האופיס המוכרים לנו, בעזרת מסמך וורד או מצגת פאורפוינט.  כדי שיהיו בסוף התהליך אינפוגרפיקה ולא מסמך רגיל, עלינו לסגור אותם כקובץ וורד בעמוד יחיד.  המגבלה שיש לנו עם יישומי אופיס היא בעיקר מספר העמודים.

וכאן יש פתרון, שלעתים נשתמש בו גם בכלי האינפוגרפיקה שאציג בפניכם בעוד רגע קצר, והוא, שימוש בתוכנות גרפיקה כמו פוטושופ או פיקסלר, לאיחוד העמודים השונים לעמוד יחיד.

להלן חמשת הכלים ליצירת אינפוגרפיקה בלי מעצב גרפי:

  1. CANVA

canva_infographic_templateקנבה היא פלטפורמה ליצירת גרפיקה בעזרת תמונות וסמלים, באופן פשוט מאוד ונוח מאוד לשימוש.  עריכת הגרפיקה היא מאוד אינטואיטיבית ויש בה ספריית תמונות וסמלים גדולה מאוד, כך שקל ליצור גרפיקה מקורית בעזרתה.

לאינפוגרפיקה מעין שפה ייחודית, כדי שנוכל לתמצת את התוכן לכדי עמוד אחד, עושים שימוש רב בסמלים, במספרים ובצורות מקובלות, שמאגדות את התוכן.  כשבוחרים כלי ליצירת אינפוגרפיקה באופן עצמי, כדאי לבחור כלי שמכיל ספריה של תמונות, מסגרות, סימנים וסמלים שונים, כדי שיצירת התמונה הכוללת תהיה נוחה וללא צורך לצאת לאתרים אחרים לאתר את האייקונים השונים שיעבירו את המסר.

כדי ליצור אינפוגרפיקה בקנבה, בוחרים בעיצוב המיועד לכך Infographic שגודלו: גובה 2000 פיקסלים, רוחב 800 פיקסלים.  לעמוד זה ישנן מספר תבניות שאפשר להיעזר בהן ליצירת האינפוגרפיקה.

השימוש בקנבה הוא ללא תשלום.  ניתן לשדרג את החשבון ולקבל גישה למספר כלים נוספים.

 

  1. VISME

vizme_infographic_templateויזמי מאפשר להטמיע גם סרטוני וידאו, קבצי אודיו ואף להקליט אודיו בתוך האינפוגרפיקה, וכך למעשה מאפשר לנו לעלות רמה אחת מעל האינפוגרפיקה שמכילה גרפיקה ‘שטוחה’ בלבד.

בדומה לקנבה, גם כאן אפשר לבחור מתוך תבנית קיימת, דבר המקל באופן משמעותי על העיצוב.  בנוסף, ניתן לשלב אנימציות ופופ-אפים כחלק מהאינפוגרפיקה עצמה. כל אלה מהווים שכבות תוכן נוספות.

כלי נוסף שהויזמי נותן למעצבים הוא סטטיסטיקה.  מי שלא משתמש בגוגל אנליטיקס או בכלי מדידה אחרים, יכול בהחלט להיעזר בכלי המדידה של ויזמי ולראות כמה כניסות היו לדף האינפוגרפיקה שלו.

השימוש בויזמי בחינם מוגבל ל 3 אינפוגרפיקות בלבד וכוללות את הלוגו של ויזמי, אלא אם בוחרים במסלול בתשלום בעלות של 7-9$ לחודש.  משתמשי המסלול בתשלום נהנים מהסטטיסטיקה ומתבניות פרמיום נוספות.  וכמובן מהורדת הלוגו של ויזמי.

 

  1. INFOGRAM

infogr_templateאינפוגרם מתמקד בדטה.  מאפשר לחבר את הגרפים עם הנתונים מקבצי גוגל ולהציגם בגרפיקה מסודרת.  אינפוגרם מכיל כ 35 גרפים וכ 200 מפות לתצוגה גרפית.  מעצם היותו כלי להצגת גרפים, העיצוב כאן פ
חות בא לידי ביטוי.  זה כלי שמתמקד בתצוגה טובה של נתונים מורכבים.

אפשר להטמיע את התוכן שיצרתם באינפוגרם לתוך כלים אחרים.  לאחר יצירת האינפוגרמה, אפשר ליצא אותו באמצעות קוד הטמעה, או כקובץ PDF  או קובץ תמונה.

ניתן להתשמש בו ללא תשלום, אולם מסלול זה מכיל מספר מצומצם של אפשרויות עיצוב והלוגו של אינפוגרם יופיע בתוכן.  ניתן לשדרג את החשבון בעלות שנעה בין 19-67$ לחודש.

 

  1. VENNGAGE

venngage_templageוונגייג’ מאפשר בחירת תבנית עם הנחיה ברורה לסוגי התכנים, כולל סטטיסטיקות, השוואות, נתונים ומפות.  אמנם מדובר במעט תבניות, אולם אפשר לראות בזה יתרון, במקום ללכת לאיבוד בין מאות תבניות ודוגמאות, בוחרים את התבנית עם סוג התוכן הנחוץ.

גם כאן ניתן לבחור מאות מפות, אייקונים וגרפים שונים מתוך הספרייה של התוכנה, וגם וונגייג’ מאפשרת הטמעה של האינפוגרפיקה בפוסט בבלוג או באתר.

השימוש בחינם בתוכנה זו הוא מוגבל, הן במספר האלמנטים שניתן לשלב בעיצוב והן ביצוא האינפוגרפיקה כקובץ.  ניתן לשדרג במחיר שנע בין 19-49$ לחודש.

 

  1. PIKTOCHART

piktochart_templateהיתרון הגדול של פיקטוצ’ארט הוא ספריית התבניות העשירה שהוא מכיל, בדומה לקנבה שמציעה גם כן תבניות מוכנות מראש.  ניתן גם לייבא נתונים מקבצי אקסל או גליונות גוגל ולהציג את הנתונים בצורה חווייתית ומעשירה.  בדומה לחלק מהתכנות שהוצגו לעיל, גם פיקטוצ’ארט מאפשרת הטמעת קבצי וידאו.

ניתן להשתמש בה ללא תשלום, אולם מספר התבניות מצומצם.  ניתן לשדרג ב 15-29$ לחודש להורדת סימן המים, לקבלת גישה למגוון רחב של תבניות ותמונות ולאפשרויות יצוא של האינפוגרפיקה.

 

לסיכום, בכל אחד מהכלים ניתן להשתמש גם בחינם.  ההמלצה היא לנסות ולהשתמש באחד מהם או יותר, לראות איך תוכלו להפיק את האינפוגרפיקה המתאימה לכם.  מהניסיון שלי, אני משתמשת בקנבה ועד כה לא היה לי צורך לשדרג את החשבון.  החיסרון היחיד שמצאתי בקנבה הוא אורך העמוד, ועליו אני מתגברת בעזרת הפוטושופ.

שימוש באינפוגרפיקה מאפשר לנו להציג את התוכן ברובד נוסף, וויזואלי, המשלב בין נתונים לתמונות, בין אייקונים למילים. דרך טובה לחזק את הקשר עם הקוראים ולגוון את התוכן שלנו מעת לעת.

1 תגובה

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.