power in your hands

הכוח בידיים שלך!

אתם שכירים? או עצמאים? בזוגיות? ואולי כבר הורים לילדים?

כך או אחרת, בכל אחד מהמצבים האלה ובזמנים שונים, רובינו רוצים להשפיע על משהו. נכון?

אני לא מדברת בהכרח על השפעה פוליטית או על השפעה על המדיניות של הממשלה (גם אם זה מאוד חשוב), אלא אני מדברת דווקא על השפעה על כל מיני נושאים בחיים האישיים שלנו או בעבודה שלנו. זה יכול להיות נושאים גדולים ומשמעותיים וזה יכול להיות גם עניינים פשוטים ופעוטים.

על מה, למשל, אנחנו רוצים להשפיע?

אנחנו רוצים להשפיע על הדעה של אנשים מסביבנו, אנחנו רוצים להשפיע על פתרון (לדוגמא, שהפתרון שאנחנו מציעים יילקח בחשבון), אנחנו רוצים להשפיע על הגישה של מישהו (בין אם זה אחד מהילדים שלנו, אולי בן הזוג, ואולי חבר מהעבודה), אנחנו רוצים להשפיע על שיתוף הפעולה איתנו, אנחנו רוצים להשפיע על מוטיבציה של אנשים כך שיעשו יותר או יעשו טוב יותר את מה שהם עושים. אנחנו רוצים להשפיע על איך שאנחנו נתפסים בעבודה או בתחום המקצועי שלנו, ואנחנו רוצים להשפיע על הקידום שלנו או על הקידום של העסק שלנו, ולפעמים אנחנו רוצים להשפיע על נושאים עוד יותר רחבים כמו- מצב החינוך ביישוב שבו אנחנו מתגוררים.

כחלק משיטה שאני מלמדת על איך להשפיע, אני רוצה לחשוף אתכם היום למרכיב קטן בשיטה, אבל מרכיב ממזרי.. כי הוא קל ליישום וברגע שתפעלו כמו שאתאר לכם מייד, תראו שינוי מיידי ומהיר במידת ההשפעה שלכם על אחרים.

והמרכיב הוא – להפוך את עצמכם למובילי דעת קהל. מה??? אתם שואלים. אז הנה ההסבר מגיע.

אם אתם שואפים להיות משפיעים אפקטיביים, עליכם לשאוף להיות מובילי דעת קהל במעגל העבודה והמשפחה שלכם.

הנה כמה מהתכונות הנדרשות כדי להיות מוביל דעת קהל: רובינו, כולל ילדים, שמים לב לאנשים בעלי שתי תכונות חשובות. האחת, שהם נחשבים למבינים בתחום שעליו הם מדברים כרגע. הם מחוברים לתחום ההתמחות שלהם, בד”כ באמצעות מגוון מקורות. כלומר, לצטט איזושהי אמירה שקראתם ב- YNET או במקום אחר לא יהפוך אתכם למומחים בעיני אחרים. שנית, מובילי דעה נחשבים אנשים שניתן לתת בהם אמון, לא רק בגלל שהם יודעים הרבה בתחום מסוים, אלא גם בגלל שהם מביאים בחשבון את האינטרסים של אחרים, ולכן לא נחשבים למי שמשתמשים בידע שלהם כדי לעשות מניפולציות או לפגוע, אלא כדי לעזור. אם אחרים מאמינים שחסרה לכם אחת משתי התכונות האלה, לא תוכלו להיות בעלי השפעה רבה.

אבל לא מספיק שיעריכו אתכם (או את הידע שלכם) וירחשו לכם אמון. מה עוד חשוב? מובילי דעת קהל משתמשים בזמן שלהם בנדיבות: הם מתחככים באנשים שמעריכים אותם, ותוך כדי הם מביעים את דעתם. לדוגמא, כשבדקו במחקרים מה הם הגורמים שתורמים לשביעות הרצון אצל עובדים ביחסים שלהם עם המנהלים שלהם, גילו שהמנבא העיקרי הוא תכיפות האינטראקציה ביניהם. בוסים נגישים, שמדברים בגלוי ומבלים זמן בשיחות לא פורמאליות עם הכפיפים הישירים שלהם, משפיעים הרבה יותר מאלה ששומרים מרחק.

ולכן כשאתם רוצים להשתמש בכוח של השפעה חברתית, היו למובילי דעת קהל. אם אתם רוצים להיות מובילי דעת קהל בקרב החברים שלכם לעבודה, הכפיפים שלכם, חבריכם ובני משפחתכם, אתם חייבים להיות מחוברים אליהם והם צריכים לכבד אתכם. לשם כך יש צורך לקיים בד”כ  שיחות פנים אל פנים שבהם אתם מדברים על דברים שדורשים פתרון או על כל אותם דברים שמעניינים אתכם, מיישבים חילוקי דעות (אם ישנם) ומגיעים להסכמות משותפות.

הכוח בידיים שלכם. החלטתם להשפיע על עניין מסוים? כל מה שעליכם לעשות הוא ליישם כמה כללים, ולקטוף את הפרות של ההצלחה שלכם.

אתם עוד פה? לכו להשפיע!

להורדת ספר אלקטרוני “הדרך להשפיע- כללי מפתח” לחצו כאן.

אורית שיבר

אורית שיבר

נעים מאוד, אני אורית שיבר, יועצת לניהול, מרצה ומנחה סדנאות, ואת הקורס “הדרך להשפיע” פיתחתי לאור הניסיון שלי בעבודה עם עובדים ומנהלים על שינויים שהם רוצים להוביל בעבודה או בקריירה שלהם.

אני מוצאת שאחד התסכולים הכי גדולים של אנשים הוא שהם מנסים להשפיע על עניין מסוים או על אדם מסוים, ונתקלים בקירות.. המאמצים שלהם יורדים לטמיון.

לכן, בקורס אני חושפת את המשתתפים למודל או לשיטת עבודה בדוקה שעוזרת לכם להשפיע לטובה על אנשים בעבודה או במשפחה במטרה להשיג את התוצאות שאתם רוצים אותם.

אני מתמחה בפיתוח מנהלים ועובדים בארגונים ובמעברי קריירה.

אני בעלת M.A. בלימודי עבודה מאוניברסיטת ת”א ובעלת הכשרה מקיפה בהנחיית קבוצות ובאימון מנהלים. הניסיון העשיר שלי כולל ניהול משאבי אנוש, ייעוץ וליווי מנהלים ועובדים, פיתוח ארגוני, פיתוח הדרכה והנחיית קבוצות בארגונים. שימשתי לאורך שנים מרצה באקדמיה ומלווה מאמנים בתהליך הכשרתם.

לפני כשנתיים יצא לאור ספרי הראשון “דור הפייסבוק- איך לנהל אפקטיבית עובדים מדור ה-Y?”  ובימים אלה אתם מוזמנים לקרוא את הספר האלקטרוני שלי “הדרך להשפיע- כללי מפתח”.

לפרטים עם הקורס המלא “הדרך להשפיע”- לחצו כאן.