online courses

מה עוצר אותך מליצור קורס אינטרנטי

לא כל אחד יכול להפוך להיות מרצה טוב ולהכין קורסים און ליין. זו האמת.

יש אנשים שפשוט אין להם את זה.

מצד שני יש הרבה מאד אנשים שיש להם את זה, והם חושבים שהם לא יכולים לעשות מוצרי מידע וקורסים און ליין, כי יש דברים אחרים שמקשים עליהם להוציא את הקורסים הדיגיטליים שלהם לאור.

הבעיה הגדולה שבגללה אנשים לא מוציאים את הידע שלהם החוצה

הבעיה מספר אחת שגיליתי אצל אנשים שלא מכינים קורסים און ליין זה הקושי הטכני. והקושי המשני הוא השיווק של הקורסים. בדרך כלל הבעיה של אנשים שרוצים לעשות קורסים און ליין זה לא הבעיה שהם לא מתאימים להיות מרצים בקורס און ליין אלא בעיה אחרת לגמרי.

הרבה אנשים מפחדים מטכנולוגיה, הם מפחדים שהם ילחצו על כפתור והכל יפול להם במחשב והם לא ידעו מה קורה. זה היה נכון פעם במחשבים הראשונים, שבהם בלחיצת כפתור היה אפשר בטעות לפרמט את כל המחשב ולמחוק את כל המידע שהיה עליו. היום זה קצת יותר מסובך לפרמט את המחשב עד כדי כך, שכשיש בעיה במחשב בדרך כלל הולכים לטכנאי והוא זה שמפרמט את המחשב.

בואו נראה מה צריך לדעת מבחינה טכנית כדי להכין קורס און ליין אולי זה יעזור לכם להחליט שזה כן בשבילכם.

דבר ראשון אתם צריכים לשאול את עצמכם איך אתם הולכים להעביר את התוכן

האם אתם הולכים לצלם את עצמכם בוידאו או שאתם פשוט תכינו מצגת ותצלמו מסך?
רוב התכנים שמעבירים היום באינטרנט אפשר להעביר גם בלי לראות את המרצה בכלל. יש מעט מקרים והם יותר שייכים לדברים שעושים בידים שבהם חשוב לראות את המרצה.

לכן אם יש לכם פחד מצלמה, זה בסדר גמור, פשוט תשתמשו באופציה השנייה.

בצילום אתם צריכים מצלמה שיכולה להיות גם בפלאפון שלכם אין צורך לרוץ לקנות משהו מיוחד. חצובה, שזה בעצם עמוד בעל 3 רגלים שאיתו אתם יכולים לייצב את המצלמה וכך לשמור על הצילום ישר. וזהו בערך.

יש עוד כמה דברים שאפשר להוסיף אבל הם לא חובה, כמו תאורה (ולפני שכל אותם צלמים קופצים) אם אתם לא משתמשים בתאורה, כדאי לצלם בחוץ באור יום, ואז צריך לשים לב לרעשי רקע (ואז צריך גם להוסיף מיקרופון פנימי כדי לנטרל את הרעש רקע), זה לא פוסט על צילום אז רק אני אוסיף שחשוב לשים לב לשמש. ואולי בפוסט אחר אני אוסיף טיפים אחרים לצילום בכלל. עוד משהו חשוב לגבי צילום, הרבה אנשים חושבים שאם הם מצלמים הם צריכים שתהיה להם תפאורה, אז זהו שלא. אתם ממש לא חייבים תפאורה גם אם אתם מצלמים בבית. מה שחשוב שתשימו לב אליו זה שלא יהיה בלאגן בתוך הצילום, אם יש מאחוריכם ספרים, שהם יהיו מסודרים, אם יש מאחוריכם קיר שהוא יהיה נקי, אם יש מאחוריכם סלון שלא יהיו שם דברים מיותרים. זה הכל.

זוהי המשוכה הטכנית הראשונה, אם בחרתם בדרך הקלה יותר שהיא צילום מסך, אז כל מה שאתם צריכים זה מיקרופון תקין, ומחשב. הרבה יותר פשוט.

בכל מחשב יש תוכנה פשוטה של הכנת מצגות, ואם אין לכם במחשב את זה, אז לגוגל יש את הכלי הזה בחינם דרך מה שנקרא גוגל דרייב. שימו לב, המצגת לא צריכה להיות מורכבת או משוכללת, אפשר להשתמש בדף לבן עם טקסט שחור, אולי זה משעמם טיפה, אבל בסופו של דבר הכי חשוב זה התוכן שאתם מספקים, חוץ מזה שלכל תוכנה יש כמה תבניות מוכנות עם צבעים מתאימים כך שאתם יכולים פשוט להשתמש במשהו מוכן וזה יראה טוב מאד. התוכנה השניה שצריך, זה תוכנה לצילום מסך, ואני לא אכנס לזה כרגע, אבל כל מה שהתוכנה הזאת צריכה לעשות זה לצלם את המסך שלכם בזמן שאתם מדברים על המצגת.

2. הדבר הטכני הבא, הוא העריכה

אחרי שהצילומים מוכנים, חשוב לערוך, גם כאן אין צורך להיות בהוליווד כדי לערוך, כל מה שצריך בדרך כלל זה להוריד את ההתחלה והסוף, אם אתם יודעים שעריכה זה לא הצד החזק שלכם עדיף שמראש תקליטו את כל ההקלטה בבת אחת בלי לטעות. ישנם כל מיני תוכנות עריכה, חלקם כבר קיימות לכם במחשב ביחד עם התוכנות הבסיסיות שהמחשב מספק לכם, וחלקם אפשר להוריד בתשלום או בחינם דרך האינטרנט. יש כל כך הרבה, בכל כך הרבה רמות, שאם אתם לא בעניין כל כך, לכו על הפשוט ביותר על התוכנה שיש לכם במחשב. אין צורך באפקטים מיוחדים.

3. אחסון הסרטים

אחרי שיש לכם את שני הדברים האלו, הדבר הבא הוא אכסון של הסרטים איפשהו, המקום הכי פשוט לשים סרטים היום, זה יוטוב. אין צורך להסתבך יותר מזה. כדי שאנשים לא ימצאו את הסרטים שלכם סתם ככה, פשוט תסמנו את האופציה של “לא רשום” וזהו, ככה אף אחד לא יגיע לסרטים.

4. כל שאר הדברים הטכניי

כאן זה די קל, יש לכם את מרכז אלומה, שבו אתם חוסכים את כל האיכסון של התכנים, הבניה של האתר, הסליקה, השיווק, העיצוב, ניהול לקוחות, ועוד הרבה דברים שלמה לכם להסתבך איתם.

אז בסופו של דבר יש לכם בעצם 4 עניינים טכניים בהכנת קורס און ליין.

  1. צילום (מסך או צילום רגיל)
  2. עריכה – לשמור על פשטות, ובעיקר להוריד את ההתחלה והסוף.
  3. איכסון הסרטים- הכי פשוט יוטוב ולסמן על הסרטון “לא רשום”
  4. איכסון הקורס, השיווק, הניהול, המכירה, טיפול בלקוחות, וכל מה שאתם צריכים, – הפיתרון הפשוט הוא מרכז אלומה.

זה היה רק על קצה המזלג

נחמה שורנחמה שור

יזמית ועצמאית מגיל 20+ עוד כשהייתי סטודנטית.

בעלת מרכז אלומה המספק מענה לעצמאים שרוצים מקום חם לקורסים שלהם, ופתרון לצורך בשיווק הקמת אתר משלהם וניהול לקוחות.

כנסו למרכז אלומה וקבלו את הרשימה הסודית שלי, איזה כלים ותוכנות צריך בשביל להכין קורס און ליין.

פשוט עושים שיווק  |  מרכז אלומה- מפגש בין אנשים וידע  |  נחמה בפייסבוק