הריון לידה ואפליקציה

הריון, לידה ואפליקציה – כשיזמית וחינוך נפגשים נוצרת אפליקציה

כשיזמית וחינוך נפגשים נוצרת אפליקציה. כבר בגיל 8 ידעתי בתוך תוכי שאני יזמית למרות שהמילה יזמות לא הייתה שגורה בשיח בכלל באותה תקופה ואני בטח לא הבנתי מה זה – רק חשתי.

בחופשת חנוכה אני ובת דודתי החלטנו להציג תיאטרון בובות לילדי השכונה. בפרץ של יצירתיות השתמשנו בכל מה שהיה בבית; קרטונים גרביים כפתורים וצבעים ובנינו תפאורה. הכנו גם כרטיסים ומכרנו לילדי השכונה. הכרזנו על שעה ומקום והילדים וההורים פשוט פירגנו. אבל שכנה אחת הלכה להורים שלנו והכריחה אותנו לעשות את התיאטרון ובחינם.

כנראה שזה היה האירוע המכונן  שדחף אותי להיות אשת חינוך ויזמית.

17 שנים ביליתי במערכת החינוך כמחנכת יצירתית ולא שגרתית. עוד 11 שנים במגזר החינוך הפרטי; בין היתר, בניתי תוכנית לפיתוח מוכנות לכיתה א’ ואלפי ילדים – והורים – למדו במהלך השנים בקורסי הכנה לכיתה א’ שלי. ראיתי כיצד הדור של קלמר מסודר ותלבושת אחידה עובר לדור של מסכים.

כשילד בן 3 הסתכל על מסך הטלפון המיושן שלי ואמר לי “זה לא עובד” הבנתי שחייבים לשנות תפיסה בתהליך הלמידה.

המיושנות היא לא רק הטלפון אלא בכלל התפיסה של תהליכי הלמידה. השינוי בתפיסה של תהליך הלמידה  מול דור האייפונים הייתה הכרחית. אי אפשר ללמד ילד צעיר בגישה מיושנת.

כמה פעמים שמעתם את הילדים מתלוננים על שעמום? השעמום הוא לאו דווקא מהחומר הנלמד כי אם מדרך הלמידה – מורה מול תלמידים.

לאור היכרותי את הילדים החלטתי להפוך את הלמידה למשחק וכך נולד הרעיון ללמד דרך אפליקציה. השימוש בכלי מוכר ואהוב אצל הילדים הופך את הלמידה להנאה – וכך הרבה יותר אפקטיבית.

פיתוח האפליקציה היה כמו הריון ולידה. תהליך האיפיון מול חברת הפיתוח והעבודה הצמודה עם אנשי ה-UI/UX הייתה חוויה מדהימה. שילוב של צבעוניות, דמויות מעולמם של הילדים ומוסיקה הן תנאי הכרחי להצלחת האפליקציה.

שיווק אפליקציה הוא שם המשחק. איך משווקים אפליקציה לקהל יעד של ילדים ובלי תקציב שיווק ופרסום?

אתגר לא פשוט שדורש חשיבה אחרת. אני קוראת לזה חשיבה יצירתית, יוזמה וביטחון עצמי. קשה אבל לא בלתי אפשרי. כשמידי יום עולות לאוויר עשרות אפליקציות חדשות שמתחרות על הנייד של הלקוחות, עבורנו היזמים ובעלי אפליקציות המילים “שיווק אפליקציה” מקבלות זווית ראייה אחרת. נדרשים לחשוב בדרך יצירתית על שיווק האפליקציה. במילים אחרות ליצור בידול שיווקי מהמתחרים.

lihi gilet santoליהי ג’ילט סנטו

מומחית לבניית ביטחון עצמי, בוגרת תואר ראשון בחינוך

מובילה את התוכנית “מנהיגים צעירים” בערוץ המומחים AskimoTV

להורדת האפליקציה גירסת iOs למכשירי iPhone ו-iPad  |  גירסת Android

054-2222095  |  lihigs@gmail.com