ebay great buyinh title

איך כותבים כותרת מנצחת למכירה באיביי

למרות שכתיבה זו מטלה שאינה נעימה לרוב האנשים, אף דף איביי לא שלם בלעדיה  .עליכם לדעת לכתוב בצורה מעולה שני דברים בלבד– כותרת ותיאור למוצר שלכם. הפעם נדבר על כיצד לכתוב כותרת מנצחת באיביי.

ההתעכבות שלי על פרט “קטן” כמו כותרת המוצר, אבל אם תשימו לב, רוב הכותרות באיביי נראות כאילו הן נכתבו על ידי אדם שלא מבין במכירות, בתחביר, או בשיווק. לכותרת המוצר ישנה חשיבות מכרעת בכל הנוגע למיקום המוצר שלכם בתוצאות החיפוש של איביי, ולכן כותרת שכתובה גרוע גם פוגעת באופן אקטיבי ביכולת שלכם למכור את המוצרים. לצד תמונות, הכותרת באיביי היא הגורם הגבוה ביותר שיקבע האם לקוח ילחץ על הקישור להסתכל בדף המכירה שלכם או לא.

עשה ואל תעשה בכתיבת כותרת באיביי

 • השתמשו במילות מפתח שמתקשרות באופן ברור וישיר למוצר שאתם מוכרים. יש באפשרותכם לנצל 80 תווים בכותרת. מומלץ לנצל את כולם. הוספת מילות מפתח נוספות תגדיל את הסיכוי של לקוחות למצוא את המוצר שלכם כשהם מחפשים.

keywords image

 • במידה ולמוצר שלכם יש שם מותג, מעצב, או אמן,  הקפידו לכלול את שמם בכותרת המוצר. לקוחות לעתים מחפשים שמות מותגים המזוהים עם אדם כלשהו.
 • הוסיפו מאפיינים של המוצר, כגון גודל, צבע, ומצב המוצר.

attributes image

 • ציינו מפורשות מהו שם המוצר שלכם, גם אם שם המוצר חופף לקטגוריה בה בחרתם לפרסם אותו.
 • השתדלו לא להשתמש במילים נרדפות רבות, אשר אינן נחוצות לצורכי החיפוש ועשויות לבלבל את קהל הרוכשים באתר, או לגרום למכירה להיראות פחות אטרקטיבית.
 •  אל תשתמשו בפסיקים. במקומם השתמשו במקפים ובכל מקרה המעיטו בשימוש בסימני פיסוק.
 •  אל תשתמשו באותיות רישיות (גדולות) עבור כל הכותרת.

prefix image

ואחרי שכל זה נאמר, הכותרת צריכה להיראות טוב, קריאה למדי ומציעה יתרונות ברורים לרוכש.

טיפים נוספים

 1. תמיד התחילו את כתיבת הכותרת בשימוש במילת המפתח הראשית והחזקה ביותר שיש לכם. זהו שלב מכריע במיקום המוצר שלכם בתוצאות החיפוש, כך שעליכם להקפיד ששם המוצר עצמו נמצא בתחילת הכותרת.
 2. הדגישו את האות הראשונה בכל מילה בכותרת שלכם באמצעות אותיות רישיות, מלבד מילות חיבור כמו on, from, for, the וכו’. האותיות הרישיות הופכות את הקריאה לקלה יותר.מלבד תחילת מילים, הדגישו באמצעות אותיות רישיות גם מילים חשובות מתוך הטקסט, כמו FREE SHIPPING, BRAND NEW ועוד, אך הקפידו לא להדגיש מילים יתר על המידה, שכן זה מקשה על הקוראים להבין מה באמת מתוך הכותרת שלכם חשוב, ועלול לגרום ללקוחות לא לקרוא מה כתבתם במקרה הטוב, ולדווח על המוצר שלכם כספאם במקרה הגרוע.
 3. הדגישו באמצעות אותיות רישיות מילים חזקות שברצונכם להדגיש, ושביכולתן לעודד למכירת המוצר שלכם.
 4. אל תוסיפו מילים שאינן רלוונטיות בכותרת רק כדי לנצל את כל התווים שעומדים לרשותכם. ישנם מקרים בהם כל המוסיף גורע, ולעתים כותרות קצרות וקולעות יכולות להוביל לחשיפה גבוהה יותר של המוצר שלכם, ולכניסות רבות יותר אל דף המכירה. אם אין הרבה מה לומר לגבי דף המכירה או המוצר שלכם, מומלץ לא להמציא שום דבר, ולא למלא במילות מפתח שאינן רלוונטיות. זה יעבוד רק לרעתכם.

אם בכל זאת חשוב לכם למלא את התווים הנותרים, הוסיפו מאפיינים נוספים של המוצר שלכם, פרטים לגבי המשלוח, או מתנה שאתם מספקים לכל מי שרוכש את המוצר.

באיביי ישנם גם כללים שחשוב מאוד להקפיד לא להמרות אותם, כיוון שאי-עמידה בהם עלולה להוביל להסרת דפי המכירה או השעית החשבון:

 • אל תכללו מידע כוזב או שקרי.
 • אל תכללו כתובות של אתרים, אימיילים, או מספרי טלפון. ההחרגה היחידה מתרחשת במידה ואתם מעוניינים למכור באיביי דומיין.
 • אל תשתמשו בשפה גסה.
 • אל תשתמשו במילים הבאות לצרכי פרסום או שיווק של המוצרים שלכם:
  • Prohibited
  • Banned
  • Illegal
  • Outlaed
 • אל תשתמשו במילות תיאור שעלולות להטיל בספק את חוקיותו של המוצר שלכם, הן ברמה מדינית-משפטית, והן ברמת המדיניות של איביי.
 • אל תכללו שמות מותג שאינם קשורים באופן ישיר ליצרן שממנו אתם רוכשים את הסחורה שלכם. זוהי הפרה של מדיניות איביי.

במקרה של מכירת מוצר תואם, כמו למשל מוצרים שניתן להשתמש עם המוצר המקורי שברשותו של הלקוח, אבל הם אינם מקוריים, הקפידו לקרוא את מדיניות איביי לגבי שימוש בשמות מותגים במקרים הללו. בכל מקרה, החוק החשוב ביותר במקרים כאלה הוא לרשום את המונח “Compatible with” לפני הוספת שם המותג התואם בכותרת המוצר.

אמנם קיימים מוכרים רבים באיביי שמפרים את התקנות הללו ואיביי עדיין לא הורידו להם את דפי המכירה מהאוויר, אך זהו אינו מקום לנסות ולמתוח את הגבול מול האתר, והסכנה שבדבר אינה שווה את הנסיון. במידה ואתם רואים דפי מכירה כאלה, ואשר יש לכם ביסוס לכך שלא מדובר במוצרים מקוריים, דווחו עליהם לאיביי, ותנו לצוות האתר להתמודד איתם.

הנוסחה לכותרת המנצחת באיביי

במידה והראש שלכם פחות יצירתי בכל הנוגע למציאת כותרת מנצחת למוצר שלכם באיביי, להלן נוסחה שאיתה אני עובדת על מנת למצוא כותרת טובה למוצר:
המוצר + מאפיינים + הטבות

שלושת החלקים הללו יוכלו למלא בקלות את כל 80 התווים של איביי.

 1. המוצר- כפי שתיארתי מעלה, התחילו את הכותרת בציון שם המוצר, שהוא בדרך כלל מילת המפתח הראשית שלכם.
 2. מאפיינים- אלה יכולים להיות צבע, גודל, דגם ועוד, כל דבר שחשוב לגבי המוצר שלכם, ושאנשים עשויים להקלידבמהלך החיפוש.
 3. הטבות- לאחר שם המוצר והמאפיינים שלו, אם עדיין נותרו לכם תווים למלא בכותרת, הוסיפו הטבות, מאפיינים נוספים או תנאי משלוח, כל דברשיהפוך את הקניה מכם לאטרקטיביתובעלת ערך. למשל:
  משלוח חינם, 100% מקורי, שנתיים אחריות, כולל חלקים להחלפה ועוד.

השתמשו בנוסחה הזו, עקבו אחר הטיפים, ואחר מדיניות ה”עשה ואל תעשה” של איביי, ותהפכו למאסטרים בכתיבת כותרות לאיביי מהר משחשבתם.

בהצלחה גדולה!
יעל

יעל גלזריעל גלזר

מנכ”ל גלזר הדרכה.

טיפ ממני להצלחה במסחר:  הראשון הוא לזכור שיגיעו רגעים של קושי וכשאשר אותם רגעים מגיעים, לא להאמין להם שישארו שם תמיד. השני – לעבוד בצוות, למצוא אנשים,שותפים, שיזכירו לכם את המטרה שהצבתם ויתנו לכם נקודת מבט נוספת כל הדרך למיליון.

עם השנים, ראיתי כי לאנשים רבים יש את היכולת להפוך לסוחרים גדולים, אך חסרים להם הכלים המתאימים. לכן  החלטתי לפתח קונספט ייחודי, שמתמקד בהכשרה המיועדת גם לאנשים שעוד לא יודעים כלום, וגם לאנשים שכבר סוחרים, ובכל מקרה מלמדת הכל מ- א’ ועד ת’, בלי צורך בידע מוקדם, עם ליווי צמוד של אנשי מקצוע מובילים במסחר באיביי ובאמזון, שבעצמם מוכרים כל חודש בסכומים מרשימים .  עד היום מעל 7,300 תלמידים סיימו אצלי את הקורסים העיקריים שבהם  לומדים למכור באיביי ובאמזון,  חלקם התחילו ממש מאפס ובמהירות הגיעו לתוצאות יפות, וחלקם מתחילים עם ידע קיים.  את הכלים להצלחה בחיי ובעבודתי אני רוכשת ביסודיות ותוך השקעת מאמץ וזמן רבים.

www.yaelglazer.co.il  | קורס מבוא למסחר באיביי, במתנה  |  03-3030400  | info@glazertraining.com

בימים אלו אני יוצאת בסדרת סרטונים למסחר באיביי, לחצו כאן וצפו בסרטונים, ללא תשלום.