תקשורת שיווקית מעוררת ציפיות

תקשורת שיווקית מעוררת ציפיות

בכל פעם שאני נוסעת לתל אביב אני כבר יוצרת בראש ציפיות מוקדמות:

עיר ללא הפסקה, מלאה במקומות בילוי לכל דורש, האנשים בה הם ערבוב של הכל מכל ותמיד יהיה לך עם מי לדבר ברחוב, גם אם מעולם לא הכרתם, בתי הקפה שלה על כל פינה פנויה. ויש עוד, זה כבר ממש ממש ברור…

כיאה למותג מצליח – תל אביב מספרת לנו על עצמה כל הזמן. זה לא משנה כמה מכירים אותה וכבר יודעים מה היא מציעה – היא תמיד תיידע ותספר ותהיה בקשר עם התושבים והמתארחים בה, כדי להזכיר ולהזמין שוב ושוב…

תל אביב היא מותג מעורר ציפיות.

ומה עם המותג שלכם?

מהן הציפיות שהמותג שלכם מעורר?

ציפיות של הלקוחות הן חלק מקיומו של המותג והן חומר הגלם לשימור מערכת היחסים איתם. כשיש ציפיות יש דו שיח, הלקוחות חוזרים על מנת לקבל מענה לציפיות שלהם באמצעות המותג שלכם ואז, כשהציפיות מקבלות מענה – נוצר האמון החשוב כל כך, אצל הלקוחות.

לעומת זאת – כשאין ציפיות – אין סיבה לחזור למותג, משום שהוא לא יספק מענה לציפיות, אז בשביל מה לבזבז את הזמן? פשוט עוברים למותג הבא, זה שכן יענה על הציפיות וכן יעורר בנו אמון.

הדרך לפתח ציפיות אצל הלקוחות היא באמצעים מגוונים של תקשורת שיווקית (רשתות חברתיות, שפה ויזואלית מעוצבת, סירטוני וידיאו, פרסום, מגזין ללקוחות ועוד…), באמצעות שיח מתמשך עם הלקוחות.

על מנת לייצר ציפיות מהלקוחות, שמצד אחד הן אחידות ועקביות ומצד שני הן תמיד במגמת עליה, יש צורך לנצח על כל פעולות השיווק של המותג שלכם, עם תכנית ברורה ומסודרת, הכוללת מגוון רחב של אמצעי שיווק, מסרים ברורים ועקביים, מענה ברור לציפיות אלו בכל אחת מנקודות המפגש עם הלקוחות (תהליך השיווק, המוצר/שירות, מעמד הרכישה, שירות הלקוחות וכן הלאה) ושפה אחידה, הן מילולית והן ויזואלית, שתלווה את המותג שלכם.

מערכת יעילה של תקשורת שיווקית עבור המותג שלכם, תביא לכך שהלקוחות יתעניינו, ישתפו פעולה עם תהליכים אלו, ירכשו, יפנו את החברים שלהם ויחזרו לרכישות נוספות.

כאשר כל זה יקרה, אתם כבר תדעו – הצלחתם לייצר ציפיות גבוהות אצל הלקוחות שלכם, הצלחתם לתת מענה איכותי לציפיות אלו והצלחתם לעורר בהם אמון.

רחל מולא נצררחל מולא נצר

סטודיו מולא נצר – מיתוג, עיצוב, יזמות

יוצרת רב תחומית. מציירת, כותבת ומעצבת גרפית כבר מעל ל-25 שנים, מפתחת פרוייקטים ומוצרים שמגיעים אל הלב…
מתוך עבודה רבה עם עסקים רבים והעמקת הידע וההבנה בשיווק – נעשה לי ברור יותר ויותר ששיווק יעיל הוא שיווק שנוגע בלקוחות – מרגש אותם, משתף אותם, מספר להם סיפור. סיפור אמיתי. סיפור עליהם עצמם.
וכך גם פיתחתי את השירותים הניתנים אצלי בעסק, לכאלו שמרגשים את הלקוחות של הלקוחות שלי (וגם את הלקוחות שלי, כמובן), שמביאים את סיפור העסק של הלקוחות שלי באופן שנוגע, משתף, מייצר הזדהות ואמון אצל הקהל, הקוראים, הצופים.

בתמונה: אמצעי תקשורת שיווקית לחברת נייצ׳רס פרו, יצרנית, יבואנית ומשווקת של תוספי תזונה

055-8838630  |  רחל בפייסבוק  |  www.mulla-netzer.com  |  רחל בפינטרסט